Lektury muszą być Wolne!

Lektury muszą być Wolne!

Lektury muszą być Wolne! Robert Koszucki od dzisiaj Ambasadorem Wolnych Lektur,

Udostępnij

Lektury szkolne muszą być wolne! Robert Koszucki, znany aktor serialowy i teatralny, od dzisiaj jest także ambasadorem Wolnych Lektur, najpopularniejszej biblioteki cyfrowej w Polsce.

Skąd taka decyzja? — Od dawna współpracuję z Wolnymi Lekturami — wyjaśnia aktor, znany z roli doktora Konicy w serialu „Na dobre i na złe” — bo edukacja jest dla mnie najważniejsza. Tylko tak możemy budować lepszą przyszłość. A dobra edukacja powinna być dostępna dla wszystkich — dodaje.
Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska, która udostępnia na swojej stronie ponad 6 tys. darmowych e-booków i ponad 1 tys. audiobooków. Co roku z biblioteki korzysta ok. 8 mln unikatowych użytkowników, przede wszystkim uczennic i uczniów. Na stronie dostępne są lektury szkolne oraz klasyka polskiej i światowej literatury, a także dzieła filozoficzne, publicystyka i reportaże. Projekt działa w oparciu o wolne licencje — wszystkie e-książki można czytać, pobierać i udostępniać dalej, nie trzeba nawet się rejestrować.
— Lektury szkolne muszą być wolne! Darmowy i łatwy dostęp do każdej lektury — skoro jest obowiązkowa — powinien być zagwarantowany dzieciakom przez państwo — podkreśla Robert Koszucki. — A jeśli ono nie daje sobie z tym rady, to zadanie to spada na organizacje społeczne, takie jak Wolne Lektury — kończy aktor.
Mimo tak szlachetnej misji Wolne Lektury od trzech lat borykają się z dużymi problemami finansowymi i ich przetrwanie zależy od pomocy darczyńców.
— Na stałe wspiera nas 430 wspaniałych osób — mówi Maria Świetlik, dyrektorka ds. rozwoju fundacji. — Żeby móc dalej działać, potrzebujemy wsparcia jeszcze 600 szlachetnych darczyńców. Jesteśmy bardzo wdzięczni Robertowi, że zgodził się do nas dołączyć i zachęcać do wpłacania darowizn na Wolne Lektury. Dzięki temu dzieciaki z ubogich rodzin czy z miejscowości, w których brakuje bibliotek i księgarń, nadal będą mogły czytać lektury szkolne i najlepsze książki z klasyki literatury.

Kliknij, by dorzucić się do „Wolnych Lektur” >>>

DANE KONTAKTOWE:

Fundacja Nowoczesna Polska

fundacja@nowoczesnapolska.org.pl

Logotypy: https://nowoczesnapolska.org.pl/logotypy/


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się