Leśmianowskie Popołudnie,

Leśmianowskie Popołudnie,

Leśmianowskie popołudnie w Łazienkach Królewskich

Udostępnij

Państwowy Instytut Wydawniczy oraz Instytut Książki zapraszają na promocję Poezji zebranych Bolesława Leśmiana 27 maja (sobota) o godz. 16.00 w Łazienkach Królewskich. Wydarzenie odbędzie się w strefie leżaków przy Nowej Oranżerii.

Wiersze przeczytają Magda Kumorek i Marcin Kwaśny. W rozmowie udział wezmą Iwona Smolka i Jan Gondowicz, prowadzenie – Joanna Rolińska (PIW). 

Magdę Kumorek i Marcina Kwaśnego w miłośnie leśmianowskim duecie można również obejrzeć na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=OMUwkTo9ZaU.

W nowo wydanych dwóch tomach zgromadzono poetycką spuściznę Bolesława Leśmiana, która dziś – sto czterdzieści lat od narodzin poety i osiemdziesiąt lat po jego śmierci – wciąż uderza urodą słowa, zaskakuje subtelnością i trafnością neologizmów, a lepiej rzec: leśmianizmów, zniewala siłą brzmienia, urzeka melodią języka. Która mówi o życiu i uczuciu.

Niniejsze wydanie oparte zostało na pierwszym tomie Dzieł wszystkich Bolesława Leśmiana (PIW 2010) w opracowaniu Jacka Trznadla. Zaproponowano tu jednak – jako swoistą alternatywę dla wydania krytycznego – obcowanie z samymi tekstami Leśmiana, bez filologicznych przypisów i obszernych not właściwych edycji dzieł wszystkich. Należy się bowiem czytelnikowi Leśmian sam w sobie. Aby czytając, mógł zaniedyszeć.

Dzieci z rodzicami zapraszamy na warsztaty plastyczne „Stwórz swojego bohatera", które poprowadzi znana ilustratorka książek dziecięcych – Monika Hanulak. Podczas warsztatów każde dziecko spróbuje wykreować niepowtarzalnego bohatera zwierzęcego.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się