Lipsk czyta literaturę polską

Lipsk czyta literaturę polską

Lipsk czyta literaturę polską

Udostępnij

Mimo odwołania Lipskich Targów Książki (Leipziger Buchmesse), w marcu bieżącego roku odbywają się w Lipsku liczne wydarzenia literackie w ramach inicjatywy „Lipsk czyta mimo wszystko”, w którą włączył się także Instytut Polski w Lipsku wraz z Instytutem Książki.

Instytut Polski w Lipsku przygotował cykl spotkań „Lipsk czyta literaturę polską”. Obok spotkania poświęconego Józefowi Piłskudskiemu i rocznikowi „Jahrbuch Polen 2022”, odbędzie się także – we współpracy z IK – prezentacja niemieckiego przekładu „Zimowli” Dominiki Słowik z udziałem autorki oraz tłumaczki Alexandry Tobor. Spotkanie odbędzie się 19 marca o godz. 21.00 w siedzibie Instytutu Polskiego.

W drugiej po świetnie przyjętym „Atlasie: Doppelganger” powieści Dominika Słowik po mistrzowsku zaciera granice między możliwym i niemożliwym, by zabrać czytelnika w gąszcz niewyjaśnialnych zjawisk codzienności. Miasteczko w Dolinie Zmornickiej oddycha tajemnicami. Z jeziora wyłowiono ciało, ojciec rzucił pracę w urzędzie i został wróżem, a Pszczelarz wytresował swój rój. Misza w wolnych chwilach sprowadza trawkę ze Słowacji. Naga Dygnarówna spaceruje nocą po ulicach. Mieszkańcy albo czekają, aż wydarzy się kolejny cud, albo gorączkowo szukają skarbu. Czy uda się otworzyć od zawsze zamknięte drzwi i odkryć najściślej strzeżony sekret? Cukrówkę coraz gęściej spowija niebezpieczeństwo i lepki mrok.

Instytut Książki wspierał promocję Dominiki Słowik w kampanii „New Books from Poland 2020”, a także dofinansował przekład „Zimowli” na języki niemiecki i białoruski.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się