"W upiornym laboratorium. Homunkulus, golem, potwór Frankensteina, Mr Hyde i inni", Bartłomiej Grzegorz Sala,

"W upiornym laboratorium. Homunkulus, golem, potwór Frankensteina, Mr Hyde i inni", Bartłomiej Grzegorz Sala,

Listopadowa premiera Wydawnictwa BOSZ - "W upiornym laboratorium. Homunkulus, golem, potwór Frankensteina, Mr Hyde i inni"

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy o premierze trzeciej, ostatniej części „czarnej trylogii", zapoczątkowanej przez książki Bartłomieja Grzegorza Sali: W górach przeklętych. Wampiry Alp, Rudaw, Sudetów, Karpat i Bałkanów oraz Wycie w ciemności. Wilki i wilkołaki Europy.

W upiornym laboratorium. Homunkulus, golem, potwór Frankensteina, Mr Hyde i inni przeniesie Państwa w świat najbardziej intrygujących, ale i najmroczniejszych aspektów nauk i alchemii, dotyczących kreacji nowego życia.

Książka stanowi swoisty poczet istot stworzonych przez człowieka za sprawą magicznych zaklęć, kabalistycznych zabiegów, alchemicznych dociekań i naukowych eksperymentów, o których wspominają historyczne traktaty, spisane legendy, tajemnicze notatki oraz klasyczne dzieła literackie i filmowe. Androidy i golemy, homunkulusy i liliputy, bazyliszki i zwierzoludy, haitańskie zombies i ożywione mumie, potwór Frankensteina i Mr Edward Hyde, Niewidzialny Człowiek i sobowtór Balduina to tylko niektóre z istot ożywionych przez człowieka za sprawą magicznych zaklęć, kabalistycznych zabiegów, alchemicznych, dociekań i naukowych eksperymentów. na kartach książki.

Bartłomiej Grzegorz Sala, autor, historyk, etnolog i   krajoznawca, śledzi genezę tło historyczne i ówczesne tendencje w nauce, omawia związane z nimi miejsca i późniejsze nawiązania w rozmaitych przejawach kultury, dzięki czemu książka staje się prawdziwą kopalnią wiedzy i ukłonem w stronę dociekliwych czytelników.
Spotkania z potwornymi istotami dopełniają minimalistyczne i  niepokojące ilustracje Justyny Sokołowskiej. To znakomita pozycja dla wszystkich miłośników strasznych historii, zainteresowanych zgłębieniem kulturowych tradycji oraz klasycznych dzieł literackich i filmowych.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się