Nowości Wydawnictwa BOSZ - idealne książki na świąteczne prezenty

Nowości Wydawnictwa BOSZ - idealne książki na świąteczne prezenty

Nowości Wydawnictwa BOSZ - idealne książki na świąteczne prezenty

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, iż na rynek trafią w najbliższych dniach trzy nowe tytuły wydawnictwa BOSZ: "Bestiariuszek. Niewidzialni pomocnicy", Infografika. Wiedza w obrazach", "Gotuj ze mną, mamo.Słodkie przepisy dla małych i dużych".

1. Bestiariuszek. Niewidzialni pomocnicy -  to kolejna książka z serii Legendarz, przeznaczona  tym razem dla najmłodszych czytelników. Witold Vargas, autor tekstów i rysunków, opowiada  o dwudziestu słowiańskich stworkach potajemnie pomagających naszym przodkom w codziennym życiu.
Na kartach pojawiają się krasnoludki i duszki opiekuńcze, które potrafiły zsyłać kolorowe sny, ogrzewać zmarzniętych czy naprawiać domowe sprzęty. Należało jednak uważać, aby nie narazić się na ich gniew – bywały wówczas bardzo złośliwe! Dzięki lekturze można się dowiedzieć, skąd pochodził Domownik, przed czym chroniło Boże Siedleczko, dlaczego ludzie nie pozbywali się Isetek i kto umiał porozumiewać się z Bahanem.
Barwne i wesołe ilustracje,towarzyszące opisom stworków,sprawią, że zarówno młodsi, jak i starsi czytelnicy poczują się jak w bajecznej krainie.Książka powstała jako pierwsza część serii, w której niebawem pojawią się leśne piękności,groźne straszydła i inni mieszkańcy słowiańskich legend i baśni. To wspaniała pozycja dla wszystkich miłośników popularnej serii Legendarz.

Tytuł: Bestiariuszek.Niewidzialni pomocnicy
Tekst i ilustracje: Witold Vargas
Seria: Legendarz
Projekt: Jakub Kinel
Język pubvlikacji: polski
Wydawca: wydawnictwo BOS
Miejsce i rok wydania: Olszanica 2018
Wydanie: I
Objętość: 44 strony
Liczba zdjęć: 20
Format: 247 × 340 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7576-383-6
EAN: 9788375763836
Cena katalogowa: 49,90 zł

2. Infografika. Wiedza w obrazach

Infografika. Wiedza w obrazach to pierwsza tego typu publikacja w Polsce, będąca efektem kilkuletniej pracy Polskiej Grupy Infograficznej, do której należą między innymi Maciej Kabroński, Marta Sitkiewicz, Marzena Wasilewska-Lasa czy Magda Furmanek.

Album podzielony na sześć rozdziałów przedstawia za pomocą infografik najważniejsze i najciekawsze zagadnienia dotyczące natury,nauki, zdrowia, historii,społeczeństwa i kultury.
Zgromadzone infografiki zapewniają poznanie interesujących zagadnień, jak i zachwycają szczegółowością wykonania, stanowiąc wciągające kompendium wiedzy o świecie oraz zachodzących w nim przemianach. Infografika, czyli graficzna wizualizacja danych, jest współcześnie niezwykle popularnym sposobem przekazywania wiedzy, ciekawostek i statystyk, obecnym zwłaszcza w mediach społecznościowych.

Tytuł: Infografika. Wiedza w obrazach
Teksty i ilustracje: Polska Grupa Infograficzna
Autor wstępu: Michał Kleiber
Projekt okładki: Jakub Kinel
Język publikacji: polski
Wydawca: wydawnictwo BOSZ
Miejsce i rok wydania: Olszanica 2018
Wydanie: I
Objętość: 200 stron
Liczba zdjęć: 123
Format: 240 × 320 mm
Oprawa: twarda
ISBN:978-83-7576-341-6
EAN: 9788375763416
Cena katalogowa: 99,90 zł

3. Gotuj ze mną, mamo.Słodkie przepisy dla małych i dużych

Książka autorstwa Dafne Oleksy, blogerki prowadzącej na Facebooku stronę Bezglutenowi, zawiera trzydzieści pięć przepisów na smaczne i zdrowe desery dla łasuchów w każdym wieku.

Publikacja podzielona na cztery działy – Desery, Ciasta i ciasteczka,Ciasta bez pieczenia, Śniadania na słodko – zachęca najmłodszych do stawiania pierwszych kroków w kuchni oraz poznawania prostych i ciekawych sposobów na przyrządzanie przysmaków. Dzięki lekturze młodzi czytelnicy dowiedzą się, jak przygotować domową nutellę, deser o smaku batonika kinder country, naleśniki crêpe suzette czy racuchy crumpets oraz czym różni się ciasto drożdżowe od kruchego i jak samemu zrobić lody orzechowe lub mąkę owsianą.

Gotuj ze mną, mamo oprócz przepisów zawiera też wiele ciekawostek, które mogą zachęcić dzieci do kosztowania zdrowych produktów, jak chociażby kaszy jaglanej czy awokado.
Akwarelowe ilustracje wykonane przez Annę Jaroń oraz przejrzysty projekt graficzny Magdaleny Limbach sprawiają, że książka jest miła nie tylko dla brzucha, lecz także dla oka. Publikacja powstała po serii warsztatów kulinarnych dla dzieci w wieku od sześciu do trzynastu lat prowadzonych przez autorkę w Bielsku-Białej.

Tytuł: Gotuj ze mną, mamo.Słodkie przepisy dla małych i dużych
Autor: Dafne Oleksy
Ilustracje: Anna Jaroń
Projekt graficzny: Magdalena Limbach
Język publikacji: polski
Wydawca: wydawnictwo BOSZ
Niejsce i rok wydamnia: Olszanica 2018
Wydanie: I
Objętość: 80 stron
Liczba zdjęć: 35
Oprawa: twarda
Format: 247 × 340 mm
ISBN: 978-83-7576-392-8
EAN: 9788375763928
Cena katalogowa: 44,90zł


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się