Listopadowe nowości Papierowego Księżyca

Listopadowe nowości Papierowego Księżyca

Listopadowe nowości Papierowego Księżyca

Udostępnij

Szanowni Państwo,
wielkimi krokami zbliżają się ostatnie w tym roku premiery grupy wydawniczej Papierowy Księżyc. Już jutro nakładem wydawnictwa Szósty Zmysł ukaże się debiutancka powieść Karoliny Winiarskiej, "Następnym razem", a w Papierowym Księżycu pierwszy tom cyklu Siedmiorzecze - "Córka Lasu" oraz doskonałe "Dwanaście żywotów Samuela Hawleya".
Na koniec, 27 listopada do księgarń trafi "Siła złego na jednego" - długo wyczekiwana kontynuacja bestsellera "Ciężko być najmłodszym".

1. Dwanaście żywotów Samuela Hawleya, Hannah Tinti

 W Dwunastu żywotach Samuela Hawleya mamy trochę Tarantino, trochę Szeherezady, a przede wszystkim dwanaście dowodów na pisarską innowacyjność autorki. Hannah Tinti dowiodła, że należy do najznakomitszych gawędziarzy ze starej szkoły” – Ann Patchett

„Historia podróży ojca z córką, która na długo pozostanie w pamięci” - Richard Russo

Opowieść o cenie, jaką jesteśmy gotowi zapłacić, by chronić swoich najbliższych.

Samuel Hawley nie przypomina innych ojców w Olympus, w stanie Massachusetts. Jako typ samotnika, od wielu lat wiedzie życie uciekiniera. Swoją ukochaną córkę Loo również skazał na życie w drodze. Egzystencja upływa im na ciągłym przemieszczaniu się między jednym a drugim motelem, w wiecznym napięciu. Kiedy Loo wkracza w wiek nastoletni osiedlają się w miasteczku rodzinnym jego nieżyjącej żony. Ojciec szybko odnajduje tam pracę, jednak Loo niełatwo przychodzi zaakceptowanie nowej rzeczywistości.

Z czasem dziewczyna, która nigdy nie miała okazji poznać swojej matki, zaczyna poszukiwać prawdy na jej temat. Okazuje się, że świat wokół niej skrywa tajemnice dotyczące życia, jakie wiedli jej rodzice. Widzialnym świadectwem historii jest dwanaście blizn szpecących ciało jej ojca. Każda jest też wspomnieniem: tego, gdzie był, mrożących krew w żyłach przygód, chwili, gdy odnalazł miłość, by zaraz znów ją utracić, ale przede wszystkim świadectwem tego, że mimo usilnych prób nie może uwolnić się od przeszłości.

W miarę jak Loo odkrywa historię rodziców, która okazuje się mroczniejsza niż mogła przypuszczać, demony z przeszłości ojca zaczynają nękać również teraźniejszość. Ojciec i córka będą musieli wspólnie stawić im czoła.

Rekomendacje i opinie:

„Nadzwyczajne osiągnięcie w dziedzinie łączenia gatunków. Autorka zaserwowała nam wciągający thriller o wiecznym uciekinierze, a zarazem znakomitą opowieść o dorastaniu i wzruszającą medytację nad relacjami łączącymi ojca i córkę. Niezależnie od upodobań literackich absolutnie każdy znajdzie tu coś dla siebie” – Newsweek

„Tinti zapewniła sobie miejsce w gronie naszych najznakomitszych autorów. Ta książka pochwyci cię i nie puści aż do końca” – Rolling Stone

„Niedoścignione mistrzostwo w budowaniu napięcia” – The Washington Post

„Zarówno okrucieństwo, jak i współczucie Tinti odmalowuje z tą samą zachwycającą wrażliwością. W efekcie otrzymujemy wielowarstwową i potężną opowieść o miłości i bólu” – The New Yorker

„Czy w ogóle wyobrażalne jest, by niestroniący od przemocy kryminalista sprawdził się w roli ojca? Wyobraź sobie skrzyżowanie filmu Quentina Tarantino z powieścią Johna Greena, a wówczas zdobędziesz pewne wyobrażenie na temat tego, czym jest powieść o dojrzewaniu, którą trzymasz w rękach” – Entertainment Weekly

Patroni medialni:

 

 

Tytuł: Dwanaście żywotów Samuela Hawleya
Tytuł oryginału: Twelve Lives of Samuel Hawley
Autor: Hannah Tinti
Tłumaczenie: Andrzej Goździkowski
Kategoria kryminał, sensacja
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Miejsce i rok wydania: Słupsk, premiera: 20 listopada 2019
Wydanie: I
Objętość: 512 stron
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format:    14.5x20.5 cm
ISBN: 978-83-65830-69-2
EAN:  9788365830692
Cena katalogowa: 42,90 zł
Cena u Wydawcy: 30, 00 zł

Podobna mi się, kupuję:

 

2. Siła złego na jednego, Ksenia Basztowa, Wiktoria Iwanowa

Jesteś miłośnikiem rosyjskiej fantasy? Lubisz Olgę Gromyko? Oksanę Pankiejewą? Aleksandrę Rudą? Ta pozycja jest dla ciebie!

Siła złego na jednego to drugi tom trylogii Książę Ciemności napisanej przez duet autorek: Ksenię Basztową i Wiktorię Iwanową.

Dużo magii, przygód i wartkiej akcji, okraszonej wyjątkowym humorem tak lubianym przez wszystkich miłośników rosyjskiej fantastyki.

Diran dotrzymał swojej części przysięgi – drużyna dotarła do Zagubionej Świątyni. A skoro tak, można ze spokojnym sumieniem ruszyć do szkoły w Soelenie. Ostatecznie taki był cel, trzeba się przecież uczyć! Jednak to nie koniec przygód. Książę Ciemności spotyka po drodze swojego kuzyna, złotowłosego elfa, jeżdżącego na jednorożcu. Dopilnowanie dwóch urwipołciów to już niemal za wiele dla biednych Aeliniel i Szamita. Ogólnie: ratuj się kto może!

Opinie:

Ksenia Basztowa i Wiktoria Iwanowa stworzyły tak unikalny świat, że ciężko mu się oprzeć. Momentalnie przepadłam między kartami tej powieści i wierzcie mi, moment, w którym musiałam go opuścić, niemal rozerwał moje serce. *Magdalena Senderowicz, bookeaterreality.pl

Patroni medialni:

 

Tytuł: Siła złego na jednego
Tytuł oryginału: Маленьких все обидеть норовят!
Autorki: Ksenia Basztowa, Wiktoria Iwanowa
Seria: Książę Ciemności, tom 2
Przekład: Ewa Białołęcka
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Miejsce i rok wydania: Słupsk, premiera: 27 listopada 2019
Wydanie: I
Objętość: 346 stron
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format:    14.5x20.5 cm
ISBN: 978-83-65830-85-2
EAN: 9788365830852
Cena katalogowa:
Cena u Wydawcy:

Podoba mi się, kupuję:

 

3.  Następnym razem, Karolina Winiarska

 

Ile razy można nie dostrzec miłości zanim będzie za późno?

Poruszająca opowieść o życiu oraz miłości, która nie przemija - idealna na zimowe wieczory pod kocem, z kubkiem ulubionej herbaty.

Tego debiutu nie możesz przegapić!

Nota o książce:

Pod włoskim słońcem, między Olgą a Michałem zrodziło się uczucie. Po powrocie do Polski ich kontakt się urywa. Jednak żadne z nich nie wymazało tego drugiego z pamięci. Kilka lat później, jako dorośli ludzie, próbują zbudować nowe związki, chcąc zapomnieć o przeszłości i nie wracać do tego, co ich łączyło. Mimo to wciąż o sobie myślą i tęsknią.

Czy Olga i Michał odważą się pójść za głosem serca?

I czy pierwsza miłość może przetrwać próbę czasu?

Następnym razem to historia o sile pierwszej miłości, która nigdy nie daje o sobie zapomnieć.

Opinie:

Debiut Karoliny Winiarskiej to jedna z tych słodko-gorzkich historii miłosnych, które wciągają od pierwszej strony. Oldze i Michałowi nie da się nie kibicować. Uczucie, które narodziło się w bajecznych okolicznościach włoskiego Rimini, trwa latami, nawet gdy są z dala od siebie. „Następnym razem” przyprawi was o szybsze bicie serca, a nawet wyciśnie łzy. Kac gwarantowany! (Anna Bellon, pisarka)

Po wielu nieudanych debiutach, które czytałam, podeszłam do tej książki ostrożnie, jednak „Następnym razem”, wciągnęło mnie od pierwszych stron. Karolina Winiarska wykazała się nie tylko świetnym stylem, ale również potrafi wzbudzić w czytelniku wiele emocji. Miejsca, do których nas zabiera, historia, którą nam przedstawia, to wszystko sprawiło, że się zakochałam w tej książce. Must have tej jesieni! (Dominika Szałomska, dominika-szalomska.pl)

Patroni medialni:

 

 

 

Tytuł: Następnym razem
Autor: Karolina Winiarska
Katehoria: literatura obyczajowa,
Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Miejsce i rok wydania: Słupsk, premiera: 20 listopada
Wydanie: I
Objętość: 320 stron
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format:  14.5x20.5 cm
ISBN: 978-83-65830-81-4
EAN: 9788365830814  
Cena katalogowa: 38,00 zł
Cena u Wydawcy: 27,00 zł

Podoba mi się, kupuję:

 

4. Córka Lasu, Juliet Marillier

Odnajdziesz drogę, córko lasu. Czeka cię smutek i ból, a także wiele prób. Doświadczysz zdrady i straty, jednak twe nogi nie zboczą z kursu.

Zła kobieta, klątwa i miłość, która musi przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu.

Osadzona u schyłku starożytnej Irlandii, gdzie mity były prawem, a magia mocą natury, jest to historia Sorschy, siódmej córki siódmego syna, posępnego Lorda Columa i jej sześciu kochanych braci.

Lord Colum z Siedmiorzecza został pobłogosławiony sześcioma synami: Liamem, naturalnym przywódcą; Diarmidem, którego pasją są przygody; bliźniakami Cormackiem i Connorem, każdym z innym powołaniem; zbuntowanym Finbarem, znacznie dojrzalszym niżby wskazywał na to wiek, a wszystko to przez jego dar oraz młodym, współczującym Padriackiem.

Lecz to Sorscha, jego siódme dziecko, a zarazem jedyna córka, zostaje skazana na samotną obronę swojej rodziny i ziem. Wszystko to dlatego, że jej ojciec został oczarowany, a na jej braci rzucono zaklęcie, które tylko Sorscha może złamać.

By ocalić życie swoich braci, Sorscha opuszcza jedyne bezpieczne miejsce, jakie do tej pory znała i wyrusza w podróż pełną bólu, straty i przerażenia.

Gdy zostaje porwana przez siły wroga i zabrana na nieznane ziemie, wydaje się, że nie będzie miała szansy na złamanie klątwy, która piętnuje wszystko, co kocha. Jednak magia nie zna granic, a Sorscha będzie musiała wybrać między życiem, które do tej pory znała a miłością, która zdarza się raz na milion.

„Córka Lasu” jest początkiem cyklu „Siedmiorzecze”, niepodobnego do żadnego innego: zawiera w sobie mieszankę historii i fantastyki, mitu i magii, legendy i miłości. Podobnie jak „Mgły Avalonu” autorstwa Marion Zimmer Bradley oraz „Clan Of The Cave Bear” Jean Auel, jest to pierwszorzędne historyczne fantasy, kuszące swym urokiem, zdolne zachęcić do lektury czytelników fikcji historycznej autorów takich jak: Mary Stewart, Mary Renault czy Anya Seton.

Rekomendacje i opinie:

„To fantastyka, pełna magii celtyckiej nocy, która i tak ma w sobie to cudowne i bardzo ważne poczucie rzeczywistości... wspaniała i porywająca historia” – Barbara Erskine

„Marillier to świetna folklorystka i utalentowana narratorka, która sprawiła, że córka lasu jest bardzo pociągającą i silną postacią” – Publishers Weekly

Patroni medialni:

 

 

 

Tytuł: Córka Lasu
Tytuł oryginału:
Autor: Juliet Marillier
Seria: Siedmiorzecze
Przekład: Magdalena Grajcar
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Miejsce i rok wydania: Słupsk,premiera: 20 listopada
Wydanie: I
Objętość: 648 stron
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 14.5x20.5 cm
ISBN: 978-83-65830-77-7
EAN: 9788365830777
Cena katalogowa:44,90 zł
Cena u Wydawcy: 31,00 zł

Podona mi się, kupuję:

 

 

 

 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się