Ogólnopolska Izba Księgarń
Odkryj w sobie geniusza! "Myśleć, jak Leonardo da Vinci"

Odkryj w sobie geniusza! "Myśleć, jak Leonardo da Vinci"

Odkryj w sobie geniusza! "Myśleć, jak Leonardo da Vinci" od 26 listopada w księgarniach!

Udostępnij

26 listopada do księgarń trafi wznowienie książki Michaela J. Gelba – Myśleć, jak Leonardo da Vinci! Jej autor, czerpiąc wiedzę z notatek, wynalazków i dzieł Leonarda Da Vinci, przedstawia siedem zasad geniuszu Leonarda – od nienasyconej ciekawości życia i nieugaszonego pragnienia ciągłej nauki (curiosita), po docenianie więzi łączących wszystkie rzeczy i zjawiska (connessione) – dzięki nim możesz odkryć, wyzwolić i w pełni wykorzystać swój prawdziwy potencjał intelektualny!

 

Odkryj w sobie geniusza i zacznij myśleć jak Leonardo da Vinci!

Idąc w ślady Leonarda da Vinci, poznasz nowe, skuteczne i ponadczasowe metody, dzięki którym zawsze w porę zdołasz stawić czoło takim wyzwaniom, jak:

  • rozwiązywanie problemów,
  • kreatywne myślenie,
  • autoekspresja,
  • radowanie się tym, co cię otacza,
  • wyznaczanie celów i równoważenie różnych aspektów życia,
  • harmonia ciała i umysłu.

„Pragnę czynić cuda” – pisał młody Leonardo da Vinci.

Analiza jego notatek, wynalazków i dzieł sztuki pozwoliła Michaelowi J. Gelbowi opracować siedem zasad naśladowców Mistrza - siedem kluczowych elementów geniuszu, które każdy z nas może samodzielnie kształtować. Ich nazwy pochodzą z języka włoskiego, ojczystej mowy Leonarda. Zasady te - od nienasyconej ciekawości życia (curiosita), wszechobecnej w jego notatkach, po gotowość zaakceptowania niepewności i paradoksu (sfumato), ucieleśnionej w uśmiechu Mona Lisy - każdy z nas może opanować dzięki wskazówkom, radom i wszechstronnym ćwiczeniom zalecanym przez autora. One mają nam pomóc spojrzeć w głąb siebie, ale i naprawdę zobaczyć świat i innych ludzi dookoła. Stosując owe zasady, każdy z nas odkryje i wyzwoli w sobie nie używany dotychczas potencjał intelektualny i stanie się tym,, kim jest naprawdę.

Potraktuj tę książkę jak poradnik, którego Leonardo da Vinci nie zdążył napisać. Dzięki niej poznasz rewolucyjne podejście do uczenia się i rozwijania kreatywności, pozwalające zrozumieć, iż nie musimy uważać się za geniuszy, by rozumować jak na geniuszy przystało.

Kilka słów o autorze:

Michael J. Gelb jest znanym na całym świecie innowatorem w dziedzinie twórczego myślenia, szybkiego uczenia się i kreowania liderów. Dzięki niemu tysiące ludzi, nawet wbrew własnym przypuszczeniom, zdołało zaprząc do pracy i zachęcić do zabawy własne umysły. Do jego klientów należą Amoco, AT&T, DuPont, Merc oraz Xerox. Mieszka na przedmieściach Waszyngtonu.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się