Literacki Sopot po raz dziewiąty

Literacki Sopot po raz dziewiąty

Literacki Sopot po raz dziewiąty

Udostępnij

Już po raz dziewiąty Sopot zaprasza na literacką przygodę. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia, a gościem specjalnym będzie Kanada.

Festiwal to nie tylko spotkania z literaturą i debaty, ale też możliwość udziału w targach książki, warsztatach, seansach kinowych czy czytaniach performatywnych. Wśród przygotowanych dla uczestników aktywności znajdzie się również wypoczynek w plenerowej czytelni.

Z kim będzie można się spotkać podczas Literackiego Sopotu 2020? Swój udział w tegorocznej imprezie potwierdziło już wielu autorów, m.in:

Michael Crummey – wielokrotnie nominowany i nagradzany poeta i prozaik, polska wersja jego najnowszego dzieła „The Innocents” będzie miała swoją premierę w sierpniu tego roku, podczas festiwalu Literacki Sopot (tłum. Michał Alenowicz, Wydawnictwo Wiatr od morza).

Madeleine Thien – przetłumaczona na ponad 25 języków autorka czterech książek, z których powieść „Nie mówcie, że nie mamy niczego” (tłum. Łukasz Małecki, Wydawnictwo Literackie) znalazła się na krótkiej liście do nagrody Bookera 2016, zdobyła nagrodę Scotiabank Giller w 2016 roku oraz literacką nagrodę Gubernatora Generalnego za fabułę.

David Szalay – uznany za jednego z 20 czołowych autorów poniżej 40 roku życia przez magazyn The Telegraph (w 2016). Polskie wydanie jego powieści „Turbulencje”, nakładem Wydawnictwo Pauza i tłumaczeniu Jędrzeja Polaka, swoją premierę będzie mieć 12 sierpnia, a więc tuż przed naszym festiwalem.

Patrick deWitt – autor wielokrotnie nagradzanej książki „Bracia Sisters”, która poza entuzjastycznym przyjęciem przez krytyków i czytelników, doczekała się również ekranizacji (w rolach głównych John C. Reilly i Joaquin Phoenix) w 2018 roku. Jego najnowsza książka „Podmajordomus Minor” (tłum. Krzysztof Majer, Wydawnictwo Czarne) została nominowana do Scotiabank Giller Prize.

Esi Edugyan – po debiucie w 2004 roku, udało się jej już dwukrotnie zdobyć jedną z najbardziej prestiżowych kanadyjskich nagród literackich – Giller Prize. Jej najnowsza, nagradzana książka „Washington Black” w Polsce ukaże się w sierpniu nakładem Wydawnictwo Świat Książki i w tłumaczeniu Bohdana Maliborskiego.

Więcej szczegółów poznamy wkrótce.

[źródło: wirtualnywydawca.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się