Ogólnopolska Izba Księgarń
Zakopiański Festiwal Literacki

Zakopiański Festiwal Literacki

Literackie Tatry z Instytutem Książki

Udostępnij

Zakopiański Festiwal Literacki odbędzie się w tym roku w dniach 10-13 sierpnia. Motywem przewodnim tegorocznej, trzeciej już edycji będą podróże. Festiwalowi patronuje Instytut Książki.

Organizatorzy Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego pragną przywrócić miastu należne mu miejsce na literackiej mapie Polski. Ich zamiarem jest odświeżenie pamięci o literackiej i kulturalnej tradycji Zakopanego czasów Witkacego, Makuszyńskiego, Kasprowicza, Szymanowskiego, Stryjeńskiej i wielu innych twórców.

Festiwal ma stać się wędrówką nie tylko po tatrzańskich szlakach literackich, ale też po kartach ciekawych nowości wydawniczych. W programie znalazły się między innymi cykle spotkań autorskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także projekcje filmów, wystawy, koncerty, warsztaty literackie oraz dyskusje o książkach.

Wśród tegorocznych gości będą prof. Jerzy Bralczyk, Krystyna Czubówna, Barbara Gawryluk, Weronika Gogola, Michał Ogórek, Michał Rusinek, Krzysztof Wielicki oraz Ludwika Włodek. W Czytelni Plenerowej pojawi się Maciej Pinkwart, a Wojciech Waglewski i Mateusz Pospieszalski zagrają w duecie.

Podobnie jak w poprzednich latach Festiwalowi towarzyszą Targi Książki na Placu Niepodległości, które potrwają od 10 do 12 sierpnia. Hasło Targów brzmi: „Pod Tatry tylko z książką”.

Podczas Festiwalu zostanie wręczona Nagroda Literacka Zakopanego 2018. Nagroda przyznawana jest corocznie żyjącym autorom najlepszych książek propagujących Zakopane i Tatry, wydanych w Polsce po raz pierwszy pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia roku kalendarzowego poprzedzającego rok ogłoszenia danej edycji Nagrody.

Organizatorami Festiwalu są: burmistrz miasta Zakopane Leszek Morula, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego. Patronem Festiwalu jest Instytut Książki, a partnerem Biblioteka Kraków.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się