Literatura polska na XXVI Międzynarodowych Targach Książk

Literatura polska na XXVI Międzynarodowych Targach Książk

Literatura polska na XXVI Międzynarodowych Targach Książki – Forum Wydawców we Lwowie

Udostępnij

We Lwowie zakończyły się XXVI Międzynarodowe Targi Książki – Forum Wydawców, jedne z największych targów książki na Ukrainie, na których co roku obecna jest literatura z Polski, promowana przez Instytut Książki oraz Instytut Polski w Kijowie.

Imprezie towarzyszyło 700 wydarzeń, w których uczestniczyło ponad 1000 gości z Ukrainy i zagranicy.

Na zaproszenie Instytutu Książki do Lwowa przyjechali: Rafał Kosik, Wojciech Jagielski, Julia Fiedorczuk i Joanna Siedlecka, zaś dzięki wsparciu Instytutu Polskiego w Kijowie ukraińscy czytelnicy mogli spotkać się z Łukaszem Orbitowskim, Anetą Prymaką-Oniszk i Konradem Janczurą.

„Jesteśmy we Lwowie co roku. Przyjechaliśmy z literaturą i pisarzami, ale również z naszym sztandarowym projektem, wielką, trwającą od dwóch lat kampanią »Mała książka - wielki człowiek«. Doświadczeniami tej kampanii dzielimy się z Ukraińcami” - powiedział PAP dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski.

W jego ocenie zainteresowanie polską książką na Ukrainie jest ogromne. „Dzieje się tak między innymi dzięki wsparciu dla wydawców ukraińskich poprzez nasz program translatorski. W jego ramach co roku wydajemy po kilkanaście pozycji” - podkreślił w rozmowie telefonicznej.

Podobnie jak w minionych latach, Instytut Książki zaprezentował we Lwowie najciekawsze nowości wydawnicze z Polski oraz premiery przekładów książek polskich autorów na język ukraiński.

Lwowskie targi zakończyły się w niedzielę.

[źródło: PAP, Jarosław Junko]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się