Listy Wisławy Szymborskiej i Stanisława Barańczaka na Festiwalu Conrada

Listy Wisławy Szymborskiej i Stanisława Barańczaka na Festiwalu Conrada

Listy Wisławy Szymborskiej i Stanisława Barańczaka na Festiwalu Conrada

Udostępnij

Drodzy Państwo, w imieniu Wydawnictwa Austeria, Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie oraz Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie zapraszamy na Dni Książki Żydowskiej, które odbędą się w dniach 24-27 października na krakowskim Kazimierzu.

Jednym z planowanych wydarzeń jest inauguracja obecności Wydawnictwa a5 w Księgarni Austerii, ul. Szeroka 16 ( Synagoga Poppera). Zapraszamy w sobotę 26 października o godz. 17.00. .

okładka tomu

Adam Zagajewski na 23.Targach Książki w Krakowie

Drodzy Państwo, Wielkimi krokami zbliżają się 23. Targi Książki w Krakowie. Wydawnictwo a5 zaprasza na stoisko D8 ( hala Wisła) w sobotę 26.10 o godz.13.00 oraz w niedzielę 27.10 o godz.12.00 na spotkania z Adamem Zagajewskim, który będzie podpisywał nowy tom wierszy " Prawdziwe życie" oraz inne tytuły wydane w a5.

Okładka tomu

Premiera korespondencji Wisławy Szymborskiej i Stanisława Barańczaka

Wydawnictwo a5 oraz Festiwal Conrada zapraszają na premierową prezentację tomu listów Wisławy Szymborskiej i Stanisława Barańczaka Inne pozytywne uczucia też wchodzą w grę. Korespondencja 1972-2011 „Siedzimy w tych wierszach stale” W rozmowie na temat książki wezmą udział Ryszard Krynicki Michał Rusinek oraz Piotr Śliwiński Prowadzenie Magdalena Heydel czwartek 24 października, godz.

 

"Chciałoby się napisać, że popadli w przyjaźń od pierwszego wejrzenia. Tyle że oboje lubili slow life na długo przed ukuciem tego terminu, więc jak z płatka nie poszło"

Ta korespondencja zaczyna się w roku 1972, dość banalnie: oto pracownik naukowy polonistyki na UAM w Poznaniu (tuż przed doktoratem) i zarazem kierownik działu literackiego w miesięczniku kulturalnym „Nurt" zwraca się do znanej poetki mieszkającej w Krakowie z prośbą o przysłanie do druku kilku utworów poetyckich. Poetka - Wisława Szymborska - nie tylko nie odmawia, ale też - jak się okazuje - wie, kim jest młodszy o pokolenie Stanisław Barańczak, a mianowicie zarówno redaktorem, jak i poetą (ma na koncie dwa tomiki, w tym zapierający dech Jednym tchem") (.

Inne pozytywne uczucia też wchodzą w grę. Korespondencja 1972-2011

Inne pozytywne uczucia też wchodzą w grę. Korespondencja 1972-2011

Stanisław Barańczak, Wisława Szymborska

Wydanie korespondencji Wisławy Szymborskiej i Stanisława Barańczaka uważam za fascynującą konieczność. Konieczność odnosi się do oczywistej rangi obojga poetów, fascynacja – do uobecnionej w nich różnorodnej, lecz jednakowo silnej charyzmy obojga autorów. Na charyzmę Szymborskiej składa się inteligencja, lekkość, humor, przekora, krakowski wdzięk, oszczędność słów; o magii Barańczak decyduje inteligencja, paradoks, ironia, cnoty drobnomieszczańskie, sznyt akademicki, skłonność do układania myśli w formę wykładu.

Cena detaliczna: 65.00 zł
Cena po rabacie: 55.00 zł

Prawdziwe życie

Prawdziwe życie

Adam Zagajewski

Nowe wiersze Adama Zagajewskiego składają się na tom wyjątkowy. Wzrok poety jest skierowany w przeszłość, ale ton łagodnej melancholii, do którego zdążył nas przyzwyczaić, przełamuje się tu nastrojem niepokoju. Utracone dzieciństwo i młodość; życie, które przepadło lub zostało unicestwione nie tyle przez czas, ile przez kosmiczne katastrofy – to motywy przewodnie. Nadchodzi kres czasów, mówi poeta, i nic nie można na to poradzić.

Cena detaliczna: 35.00 zł
Cena po rabacie: 28.00 zł


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się