Oficyna Wydawnicza IMPULS

Oficyna Wydawnicza IMPULS,

Luty 2018: Nowości w Impulsie:

Udostępnij

Jednym z podstawowych filarów Oficyna Wydawniczej „Impuls” jest pedagogika i edukacja a w tym logopedia, nie dziwi zatem, że najnowsza publikacja IMPULSU dotyczy zagadnień logopedii wśród naszych najmłodszych czytelników.

Magdalena Mruk, w publikacji Rysowane wierszyki.prezentuje wiersze powstały w trakcie zabaw plastycznych z jej trzyletnią córeczką oraz podczas pracy z dziećmi przedszkolnymi. Wierszyki dostarczyły dzieciom mnóstwo radości przy próbie tworzenia rysunków oraz pozwoliły im uwierzyć w swoje możliwości. Mamy nadzieję, że również dla innych dzieci w wieku przedszkolnym będą świetną okazją do wspólnej zabawy z rodzicem bądź nauczycielem.
Rysowane wierszyki składają się z rysunków i rymowanek opisujących powstający obrazek. To forma ćwiczeń, które wzmacniają motywację do czynności grafomotorycznych i pobudzają procesy poznawcze, takie jak spostrzeganie, myślenie, uwaga. Z tą książeczką każde dziecko polubi rysowanie oraz odkryje swoje zdolności.

Poleca wydawca: http://www.impulsoficyna.com.pl/nowosci/rysowane-wierszyki,1949.html

 

 

Drugą polecaną nowością w ofercie Oficyny Impuls jest książka naukowa. Jak ocenia prof. zw. dr. hab. Zbyszko Melosik: to publikacja stojąca na bardzo wysokim poziomie merytorycznym – i to zarówno w kontekście […] założeń teoretycznych i metodologicznych, narracji oraz argumentacji, jak i konkretnych rezultatów analitycznych. [...] Książka Bożeny Majerek konstruktywnie wpisuje się w obecne [...] dyskusje na temat przemian kultury współczesnej i związanych z nimi rekonstrukcji tożsamości człowieka. [...]

Autorka dobrze porusza się w niej po „teoriach” i „rzeczywistościach” [...], a przeprowadzane narracje są mocno osadzone – w wyznaczonej przez tytułowy problem – logice pracy. [...] Bożena Majerek nie konfrontuje wyłaniających się z analiz obrazów teorii, myśli i rzeczywistości, czy wyników dociekań badawczych z   jakimkolwiek obrazami „idealnymi” czy „postulowanymi”. [...] Literatura […] jest bardzo reprezentatywna dla badanego problemu; jej bogactwo i dogłębność wykorzystania stanowi bardzo ważną zaletę książki. Autorka wykazuje przy tym dużą wrażliwość na przemiany kultury współczesnej i przemiany tożsamości, potrafiąc je jednocześnie bardzo dobrze „skonceptualizować” oraz poddać wnikliwej analizie. Wykazuje się przy tym ogromną erudycją, a także umiejętnością myślenia w kategoriach interdyscyplinarnych (nauka o edukacji, socjologia kultury, psychologia itd.).

Pozycja obowiązkowa!

Poleca wydawca: http://www.impulsoficyna.com.pl/nowosci/niepewnosc-w-spoleczenstwie-wspolczesnym,1948.html

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się