Mała książka – wielki człowiek”: dziś konferencja prasowa w Brzezinach

Mała książka – wielki człowiek”: dziś konferencja prasowa w Brzezinach

Mała książka – wielki człowiek”: dziś konferencja prasowa w Brzezinach z okazji startu drugiej odsłony kampanii

Udostępnij

Dziś o godzinie 14.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach odbędzie się konferencja prasowa poświęcona nowej odsłonie kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. W konferencji wezmą udział: wiceprezes Rady Ministrów prof. Piotr Gliński i dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” z powodzeniem wystartowała w 2017 roku. Dzięki niej udało się przekazać już prawie 500 tysiącom nowo narodzonych dzieci Wyprawki Czytelnicze w 360 szpitalach w całej Polsce. Z początkiem września ubiegłego roku ruszył pilotażowy projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek. Trzylatki”, skierowany do trzylatków i ich rodziców. Od września 2018 roku podczas odwiedzin jednej z niemal 800 bibliotek (z filiami łącznie 3,5 tys. oddziałów bibliotecznych) biorących udział w akcji Mały Czytelnik otrzymał w prezencie Wyprawkę Czytelniczą zawierającą książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Przez pierwsze cztery miesiące trwania pilotażu bibliotekę odwiedziło ponad 35 tys. trzylatków z rodzicami – dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzięki pilotażowi akcji bibliotekom publicznym przybyło ponad 30 tys. nowych czytelników.

Nowe Wyprawki Czytelnicze, o których więcej będzie można przeczytać już niedługo na naszej stronie, trafią do dzieci w wieku przedszkolnym. Będzie można je odebrać od września 2019 roku w ponad 5 tys. bibliotek w całej Polsce, które zgłosiły się do projektu.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się