Wolność Czytania 2019 w Chorzowie

Wolność Czytania 2019 w Chorzowie

Wolność Czytania 2019 w Chorzowie

Udostępnij

Od 20 września do 6 października w Chorzowie odbywać się kolejna edycja „Wolności czytania”. Wydarzenie rozpocznie się „Nocą księgarń” w księgarni Dopełniacz, w programie m.in. „Zaczytany Rynek”, „Żywa biblioteka”, giełda książek i spotkania z autorami. Pojawią się m.in. Mariusz Czubaj, Vincent V. Severski, Piotr Rozmus, Wojciech Miłoszewski, prof. Ryszard Kaczmarek i Sabina Waszut.

Zanim rozpoczniemy w Chorzowie wielkie literackie święto, czas na zbiórkę książek. W ostatnich latach akcja cieszyła się sporym powodzeniem – zbierano nawet kilkanaście tysięcy egzemplarzy” – podkreśla wiceprezydent Chorzowa Wiesław Ciężkowski w wypowiedzi dla serwisu Mojchorzow.pl

Tegoroczna zbiórka potrwa do 19 września. Potem przekazane przez chorzowian książki trafią na kiermasz. Książki można oddawać m.in. w Urzędzie Miasta, Miejskim Domu Kultury „Batory”, Chorzowskim Centrum Kultury, Starochorzowskim Domu Kultury, Młodzieżowym Domu Kultury, filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum (ul. Powstańców 25).

20 września, w ramach „Nocy księgarń”, Księgarnia Dopełniacz zaplanowała warsztaty z zielarstwa dla dzieci w wieku 6-12 lat, spotkanie z Wojciechem Miłoszewskim, autor książkowego cyklu „Wojna.pl” oraz wieczór z Tolkienem – zajęcia warsztatowe, pokazy, głośne czytanie fragmentów książek J.R.R. Tolkiena z Grupą Gandalfa. Wydarzenie zakończy się projekcją filmu animowanego „Władca Pierścieni” (USA, 1978).

21 września – „Zaczytany Rynek: od bajtla do starzika”, czyli cykl atrakcji dla najmłodszych na Nowym Rynku w Chorzowie

23 września w Muzeum w Chorzowie odbędzie się spotkanie z Mirosławem Syniawą, tłumaczem tekstów literackich na śląski.

Dzień później Chorzowskie Centrum Kultury organizuje „Żywą bibliotekę”. Podczas jej trwania czytelnicy będą mogli wypożyczyć żywą książkę – człowieka na 30 minut i skonfrontować z rzeczywistością wyobrażenia o osobach z grup społecznych, które nie są akceptowane.

Szczegółowe informacje: na www.chorzow.eu oraz na Facebooku.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Chorzów


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się