Masha Gessen laureatką niemieckiej nagrody im. Hannah Arendt

Masha Gessen laureatką niemieckiej nagrody im. Hannah Arendt

Masha Gessen laureatką niemieckiej nagrody im. Hannah Arendt

Udostępnij

 Rosyjsko-amerykańska dziennikarka, eseistka i pisarka Masha Gessen zdobyła niemiecką nagrodę Hannah Arendt w wysokości 10 000 euro z siedzibą w Bremie.

Po zeszłorocznym zwycięstwie ukraińskiego pisarza Serhija Żadana, Nagrodę im. Hannah-Arendt za myślenie polityczne w Niemczech  za rok 2023 4 sierpnia przyznano dziennikarce, autorce, tłumaczce i aktywistce Maszy Gessen.

Oficjalne wręczenie odznaczenia zaplanowano na 15 grudnia w Bremie, a nagroda zawiera sakiewkę w wysokości 10 000 EUR (11 013 USD). Fundacja. Dyskusja okrągłego stołu z Gessen jest zaplanowana na następny dzień, 16 grudnia, a jej tematem będzie „Poszukiwanie państwa w społeczeństwach totalitarnych i autokratycznych”.

W swoim ogłoszeniu fundatorzy nagrody zwracają uwagę na szeroki zakres aktualnych i tematycznych zainteresowań odzwierciedlonych w pracy Gessen, a jej uzasadnienie brzmi: „Od lat Masza Gessen opisuje polityczne tendencje i konflikty w społeczeństwie amerykańskim i rosyjskim.

źródło: https://publishingperspectives-com.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się