Premiera powieści biograficznej w 10. rocznicę śmierci Joanny Chmielewskiej

Premiera powieści biograficznej w 10. rocznicę śmierci Joanny Chmielewskiej

Premiera powieści biograficznej w 10. rocznicę śmierci Joanny Chmielewskiej

Udostępnij

7 października minie 10 lat od śmierci królowej polskiego kryminału czyli niezapomnianej Joanny Chmielewskiej. Miała ona życie tak barwne i pełne zwrotów akcji, że było niemal gotowym scenariuszem na powieść. I oto ona.

Z przyjemnością informujemy, że 27 września ukaże się powieść biograficzna „Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej” autorstwa Katarzyny Drogi.

Zostawiam Państwa z cytatem z książki, który wypowiada oczywiście nie kto inny jak sama pisarka: "To moja trzecia życiowa przysięga: Nigdy nie być rozsądną, nigdy nie zostawić bałaganu w donmu i nigdy nie wychodzić za mąż". 

"Pisany ci blondyn i mnóstwo pomyłek. Wszystko będzie nie tak. Będziesz mieć zawód inny niż ze szkoły, ale da ci sławę. Żyć będziesz krótko, ale przygód będziesz mieć a mieć". Wszystko, co wróżbiarka przepowiedziała Joannie Chmielewskiej, się sprawdziło.

Niemal każdy dzień życia Chmielewskiej był gotowym pomysłem na powieść. Zwariowany Lesio usiłujący zabić kadrową, mężczyzna o tajemniczym głosie dzwoniący do Joanny codziennie o tej samej godzinie i kolejni znajomi znikający bez śladu… Wszyscy byli podejrzani.

Świat wokół Joanny Chmielewskiej to prawie popełnione zbrodnie, nieoczekiwane zaginięcia, kuszące zdrady i wysocy blondyni o oczach diabła. Ale to także wielkie miłości i prawdziwe przyjaźnie na śmierć i życie. A wszystko w absurdalnych realiach komunistycznej Polski, kiedy zdobycie kawy graniczyło z cudem, a praca w biurze architektonicznym była prawdziwą szkołą uników i kombinatorstwa.

W jednym tylko wróżbiarka się pomyliła. Taką kobietę jak Chmielewska niełatwo jest zabić.

Wikipedia w pierwszej linijce biografii Chmielewskiej podaje - "polska architekt". Nawet to zabawne. Ale coś trzeba było z tym zrobić :)

I oto jedna z najbarwniejszych postaci polskiej literatury popularnej, niekwestionowana królowa polskiego kryminału ożywa na kartach powieści!

Chmielewska w kuchni, od kuchni. Matka, żona, kochanka. A przede wszystkim kobieta, której nie da się łatwo zaszufladkować. W tle niepodrabialne czasy PRL.

Książka ukaże się w 10. rocznicę śmierci pisarki mijającą 7 października 2023.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się