Międzynarodowe czytanie „Króla Edypa” w Książnicy Pomorskiej już 25 marca

Międzynarodowe czytanie „Króla Edypa” w Książnicy Pomorskiej już 25 marca

Międzynarodowe czytanie „Króla Edypa” w Książnicy Pomorskiej już 25 marca

Udostępnij

Szczecin przyłączył się do akcji międzynarodowego czytania „Króla Edypa”. Słynną tragedię Sofoklesa będzie można usłyszeć w ramach Europejskiego Festiwalu Łaciny i Greki.

„Mamy szanse przeczytać w ciągu godziny prawie cały tekst. Oddajemy pałeczkę Sofoklesowi i jego geniuszowi dramatycznemu, bo to jest przecież jedna z najsłynniejszych tragedii greckich, do dzisiaj wystawiana też na deskach teatrów. Jest to wielki tekst, klasyka przez wielkie »K«, chcemy spróbować całą tę historię odczytać” – powiedziała w rozmowie z PAP Agnieszka Borysowska z Książnicy Pomorskiej.

Dzieło w przekładzie Roberta Chodkowskiego w podziale na role odczytają pracownicy Książnicy Pomorskiej, członkowie Oddziału Szczecińskiego Polskiego Towarzystwa Filologicznego oraz nauczyciele akademiccy i studenci Uniwersytetu Szczecińskiego.

Wydarzenie odbędzie się 25 marca o godz. 11 w Sali pod Piramidą. Można też wziąć w nim udział on-line, na profilu Książnicy Pomorskiej na Facebooku.

Europejski Festiwal Łaciny i Greki odbywa się od 2005 r. w Lyonie we Francji. W późniejszych latach przybrał międzynarodową formę, skupiając się wokół jednego dzieła starożytnego autora. Jego celem jest przybliżenie dziedzictwa antyku poprzez głośne czytanie najważniejszych dzieł literackich autorstwa starożytnych Greków i Rzymian.

W ubiegłych latach posłuchać można było m.in. „Iliady” Homera i „Metamorfozy” Owidiusza.

źródło: PAP, Małgorzata Miszczuk

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się