Wrocławska kultura dla Ukrainy – sprawdź kalendarium wydarzeń

Wrocławska kultura dla Ukrainy – sprawdź kalendarium wydarzeń

Wrocławska kultura dla Ukrainy – sprawdź kalendarium wydarzeń

Udostępnij

W ostatnich tygodniach do Wrocławia dotarły tysiące mieszkańców Ukrainy uciekających przed rosyjską agresją. Reagując na tę sytuację, wrocławskie instytucje i organizacje wprowadziły do swoich programów aktywności skierowane bezpośrednio do ukraińskich uchodźców i uchodźczyń. Od teraz mogą oni korzystać z interaktywnej bazy ukraińsko- i rosyjskojęzycznych wydarzeń kulturalnych – specjalnej odsłony kalendarium „Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego”!Działająca w ramach Wrocławskiego Instytutu Kultury redakcja „Niezbędnika” zmapowała i zebrała w formie wygodnego w obsłudze, internetowego kalendarium, inicjatywy organizowane przez miejskie instytucje, organizacje pozarządowe i twórców niezależnych inicjatyw kulturalnych.

Kalendarium dostępne jest w trzech językach: po polsku, ukraińsku i rosyjsku. Trafiły do niego zarówno wydarzenia organizowane po ukraińsku lub rosyjsku albo takie, w których wzięcie udziału możliwe jest bez znajomości języka polskiego. Są wśród nich projekty skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych – koncerty, pokazy filmowe i teatralne czy zwiedzania wystaw, ale też zajęcia językowe oraz aktywności prowadzone w świetlicach. Interaktywna forma bazy pozwala na wyszukanie wśród prezentowanych działań tych, które dopasowane będą do konkretnych preferencji i potrzeb korzystających z niej odbiorców.


Kalendarium „kultura dla Ukrainy” dostępne jest tutaj: wroc.city/kultura-dla-ua
Aktualnie znajduje się tam już niemal 60 bezpłatnych wydarzeń odbywających się we Wrocławiu do końca kwietnia – lista będzie jednak aktualizowana na bieżąco o kolejne projekty. W każdej chwili można dołączyć do grona organizacji współtworzących specjalną odsłonę kalendarium „Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego” – wystarczy w tym celu wypełnić dostępny online formularz.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się