Ogólnopolska Izba Księgarń
Salon du Livre de Paris 2018

Salon du Livre de Paris 2018

Międzynarodowe Targi Książki w Paryżu 16-19 marca

Udostępnij

W piątek 16 marca rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Paryżu, największe wydarzenie branżowe w krajach francuskojęzycznych. Organizatorzy liczą, że wzorem lat ubiegłych odwiedzi je około 160.000 osób. Na gości czeka moc atrakcji. Przede wszystkim możliwość zdobycia podpisu jednego z 3000 autorów obecnych na targach. Z roku na rok rozbudowywany jest też program spotkań autorskich, dyskusji, paneli itd., odbywających się na dziewięciu scenach tematycznych. Targi otworzył Prezydent Francji Emmanuel Macron.

Gościem honorowym jest w tym roku Rosja – w spotkaniach na targach weźmie udział 38 autorów z tego kraju (m. in. Wiktor Jerofiejew, Ludmiła Ulicka, Zachar Prilepin). Z kolei miastem-gościem honorowym jest Szardża. Program składa się zarówno z dyskusji branżowych (dotyczących np. rynku książki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich), ale nie zabraknie w nim literatury, w szczególności poezji.

Instytut Książki na stoisku P 75 zaprezentuje polskie nowości wydawnicze. Dzięki uprzejmości księgarni polskiej w Paryżu odwiedzający targi będą też mogli kupić polską literaturę w oryginale bądź w przekładach. 

Na specjalnej scenie „kryminalnej” targów odbędzie się dyskusja nt. powieści kryminalnych z Europy Wschodniej z udziałem Wojciecha Chmielarza, którego druga książka, opublikowana przez wydawnictwo Agullo ze wsparciem finansowym Programu Translatorskiego ©Poland, będzie mieć premierę podczas targów.

Na polskim stoisku odbędą się także warsztaty dla dzieci, spotkania poświęcone biografii Marii Curie-Skłodowskiej, twórczości Wiesława Myśliwskiego, a nawet minispektakl inspirowany powieścią „Solaris” Stanisława Lema.

Całość programu na stronie Instytutu Polskiego w Paryżu, który jest organizatorem tych wydarzeń: http://www.institutpolonais.fr/#/event/2006


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się