Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie od 25 do 28 maja 2023 roku!

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie od 25 do 28 maja 2023 roku!

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie od 25 do 28 maja 2023 roku!

Udostępnij

Fundacja Historia i Kultura informuje, iż najbliższa edycja Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie odbędzie się od 25 do 28 maja 2023 roku w Pałacu Kultury i Nauki i na placu Defilad przed PKiN.

Dla wydawców, którzy chcieliby uniknąć ryzyka związanego z pogodą, przygotowaliśmy przestrzenie na drugim i czwartym piętrze PKiN. Na tych, dla których częściowo plenerowy charakter Targów jest ich zaletą, czekać będą powierzchnie w dużych i indywidualnych namiotach na zewnątrz Pałacu, przed wejściem głównym i od strony Kinoteki.

Przygotowania do Targów trwają, a na tradycyjnie już, liczną i niezawodną targową publiczność czekać będą m.in.:

•    Festiwal Kryminalna Warszawa
•    Międzypokoleniowy Festiwal Literatury dla Dzieci „Ojce i dziatki”
•    Festiwal Komiksowa Warszawa
•    Strefa fantastyki

Międzynarodowym Targom Książki w Warszawie towarzyszyć też będzie rozbudowany program wydarzeń branżowych oraz ceremonie wręczania prestiżowych nagród. Na Targach poznamy m.in. laureatów:

•    IKARA – nagrody Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie i PTWK dla autora
•    IV edycji Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa
•    63. Konkursu PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2022
•    Konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA
•    Nagrody Magellana w konkursie na „Najlepsze publikacje turystyczne”

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie to największe w kraju wydarzenie branży wydawniczej, w którym w ubiegłym roku wzięło udział ponad 500 wystawców z kilkunastu krajów i rekordowa publiczność. W 2022 roku, w ciągu czterech targowych dni, odbyło się łącznie ponad 1 tys. wydarzeń – spotkań na scenach i w strefach, w ramach 9 bloków programowych oraz na stoiskach. Wstęp na Targi jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, a część wydarzeń rejestrowana i dostępna online.

Działania Fundacji Historia i Kultura, skoncentrowane na promocji czytelnictwa i popularyzacji literatury w Warszawie i innych miastach, w ubiegłym roku przyniosły znakomite rezultaty. Z sukcesem zakończyły się majowe Targi Książki w Warszawie, pod zaszczytnym Patronatem Prezydenta Warszawy, w PKiN i na terenie zewnętrznym, które odwiedziła rekordowa, 90-cio tysięczna publiczność. W ocenie norweskich partnerów z Ambasady Królestwa Norwegii oraz NORLI ich obecność w roli Gościa Honorowego w Warszawie była bardzo udana i owocna.

W 2022 roku zrealizowaliśmy także premierowe Jesienne Targi Książki w Ogrodach Zamku Królewskiego i Arkadach Kubickiego we wrześniu oraz jubileuszowe, XXX Targi Książki Historycznej. Przeprowadziliśmy i rozstrzygnęliśmy trzy konkursy - o nagrodę Klio, nagrodę Academia i o nagrodę Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa, cieszące się rekordową liczbą zgłoszeń i zainteresowaniem mediów. Tylko majowe Targi Książki w Warszawie 2022 miały udokumentowane dotarcie w mediach do 42,2 mln osób. Wydźwięk ogólnopolski miało 71% opublikowanych/wyemitowanych wiadomości. (Na podstawie Raportu przygotowanego na zlecenie Fundacji Historia i Kultura przez Press Service Monitoring Mediów).

Poza Warszawą Fundacja zorganizowała również Plener Literacki w Gdyni pod Patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Targi Książki w Katowicach we współpracy z Miastem Katowice i pod Patronatem Prezydenta Marcina Krupy. Tym samym w 2022 roku zapewniliśmy publiczności 18 dni kontaktu z książką i jej twórcami, w wydarzeniach wzięło udział 1 380 autorów, odbyło się 1 660 spotkań z pisarkami i pisarzami na scenach i stoiskach wystawców. W ubiegłorocznych imprezach Fundacji Historia i Kultura uczestniczyło łącznie 182 000 miłośników książek.

Więcej informacji:

targiksiazkiwarszawa.pl oraz FB Targów

historiaikultura.pl

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się