Miłości Sienkiewicza, Don Kichot w bibliotece i kolejne wydarzenia Festiwalu Ludzie Książki

Miłości Sienkiewicza, Don Kichot w bibliotece i kolejne wydarzenia Festiwalu Ludzie Książki

Miłości Sienkiewicza, Don Kichot w bibliotece i kolejne wydarzenia Festiwalu Ludzie Książki

Udostępnij

Walentynki za nami, ale w sobotę (19 lutego o 12.30) zapraszamy w imieniu Biblioteki Raczuńskich na randkę z Sienkiewiczem. Podczas oprowadzania „Daj mi te usta” na profilu Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza na Facebooku będzie można posłuchać o wizjach miłości w powieściach historycznych i współczesnych autorowi, literackich porywach serca oraz o życiu uczuciowym noblisty.

Wielbicieli czytania, zabawy i… tańca zapraszamy na rodzinne warsztaty „Czy Don Kichot tańczy w bibliotece”, które odbędą się w najbliższą sobotę o 11.00 w Filii Naramowickiej, a w sobotę 26 lutego w Filii Wildeckiej. Wraz z Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki zapraszamy na spotkanie z Don Kichotem w wersji literackiej i baletowej. Sprawdzimy, co można wyrazić gestem i do czego może prowadzić zaczytanie. Zagramy w wyjątkową grę planszową, w której liczą się rodzinna współpraca, wyobraźnia i dobry humor. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 5-9 lat i rodziców. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy w filii.

 

Przed nami też kolejne wydarzenia Festiwalu Ludzie Książki. Dziś o 18.00 spotkanie dwóch pisarzy: Ryszarda Ćwirleja i Bohdana Kołomijczuka (rozmowa będzie transmitowana na FB Regionalnego Centrum Kultury w Pile). W przyszłym tygodniu Festiwal odwiedzi Leszno, w którym pojawi się m.in. Krystyna Mirek (26 lutego godz. 18.00) autorka bardzo popularnych powieści obyczajowych i historycznych. W 2021 roku jej powieść „Wyjdź za mnie, kochanie” wypożyczono w Bibliotece Raczyńskich ponad 200 razy. Zachęcamy, by sprawdzać program wydarzeń www.bracz.edu.pl/event/festiwal-ludzi-ksiazki-wydarzenia i brać udział w warsztatach, a spotkania autorskie śledzić online.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się