MKiDN ogłasza konkurs literacki z okazji Międzynarodowego Dnia Krajobrazu

MKiDN ogłasza konkurs literacki z okazji Międzynarodowego Dnia Krajobrazu

MKiDN ogłasza konkurs literacki z okazji Międzynarodowego Dnia Krajobrazu

Udostępnij

Krajobraz – doświadczam w pełni” to hasło tegorocznego Międzynarodowego Dnia Krajobrazu, który już po raz siódmy będziemy obchodzić 20 października 2022 roku. Z tej okazji Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza do udziału w organizowanym przez siebie konkursie literackim.

Na stronie resortu kultury zaznaczono, że Międzynarodowy Dzień Krajobrazu to święto, które ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę większej dbałości o przestrzeń, wśród której żyjemy, oraz inspirowanie do podejmowania działań służących wysokiej jakości krajobrazów wszelakiego typu (kulturowych, miejskich, czy naturalnych). „Tegoroczne hasło – »Krajobraz – doświadczam w pełni« – ma zachęcić do pogłębionego odbioru krajobrazu poprzez wszystkie zmysły, a nie tylko wzrok” – zaznaczono.

Poinformowano, że konkurs jest otwarty dla wszystkich uczestników. Zostanie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 lat i powyżej 16 lat. Aby wziąć udział w konkursie, należy napisać dowolną krótką formę literacką prozą nt. polskiego krajobrazu – kilku lub wybranego, wyjątkowego lub niedocenianego, przyrodniczego, kulturowego albo mieszanego.

Zgodnie z tegorocznym hasłem „w pracy należy przedstawić, jak wybrany krajobraz oddziałuje na nasze zmysły: jakie wiążą się z nim dźwięki, zapachy, smaki, jakie faktury mu towarzyszą, czy możemy się w nim ogrzać czy też orzeźwić, czego możemy się o nim dowiedzieć poprzez zmysły wzroku, węchu, smaku i dotyku” – wskazano.

Oceny prac dokona jury złożone z pięciu członków: trzech przedstawicieli MKiDN, jednego eksperta rekomendowanego przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki i jednego eksperta rekomendowanego przez Instytut Książki. „Najlepsze prace, pobudzające wyobraźnię i posługujące się interesującą formą, zostaną nagrodzone. Komisja przyzna 1 nagrodę główną oraz 3 wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej” – napisano.

Prace należy przesłać pocztą elektroniczną do 26 września 2022 roku na adres estetyka@kultura.gov.pl. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 października. W sprawach związanych z konkursem uczestnicy mogą się kontaktować, pisząc na adres e-mail: estetyka@kultura.gov.pl

źródło: PAP

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjn


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się