MKiDN ogłosiło wyniki naboru do programu „Ballady i romanse”

MKiDN ogłosiło wyniki naboru do programu „Ballady i romanse”

MKiDN ogłosiło wyniki naboru do programu „Ballady i romanse”

Udostępnij

Ogłoszono wyniki naboru do programu „Ballady i romanse”. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał 3 mln 400 tys. zł na dofinansowanie 108 projektów. Celem programu jest przypomnienie znaczenia pierwszego wydania Mickiewiczowskich »Ballad i romansów« poprzez współczesne działania artystyczne, inspirowane tą publikacją oraz ukazanie jej wpływu na rozwój idei romantycznej w Polsce i Europie.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński przyznał dotacje w ramach programu „Ballady i romanse” w wysokości 3 mln 400 tys. zł. Wśród 108 beneficjentów najwyższe dofinansowanie w wysokości 64 tys. zł przyznano Zakładowi Narodowemu im. Ossolińskich na organizację wystawy „Ballada o pewnym poecie i jego wileńskim wydawcy” w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu oraz Opolskiemu Teatrowi Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki na realizację zadania pt. „Niektóre ballady i jakieś romanse Adama Mickiewicza”.

Najniższe dotacje w wysokości 10 tys. zł przyznano 12 beneficjentom. Otrzymały je, m.in.: Miejska Biblioteka im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu, Gminna Bibliotek Publiczna w Jabłoniu, Miejska Biblioteka Publiczna im. Walentego Fiałka w Chełmnie, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Ośrodek Kultury „Arsus” w dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu, Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” i Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Manowce w Dorposzu Szlacheckim.

W przypadku, jeśli złożony przez wnioskodawcę projekt nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 punktów – przysługuje możliwość złożenia odwołania. Odwołania należy składać do 12 marca za pośrednictwem systemu EBOI.

Wyniki i szczegóły można znaleźć tutaj.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się