MKiDN: wyniki naboru do programu "Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży"

MKiDN: wyniki naboru do programu "Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży"

MKiDN: wyniki naboru do programu "Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży"

Udostępnij

Ponad 4,8 mln zł zostanie przekazanych na realizację 31 zadań, które – decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego – otrzymały w tym roku dofinansowanie z programu "Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży" - podało MKiDN. Odwołania można składać do 18 lutego.

W tym roku dofinansowanie otrzymały m.in.: Teatr Łaźnia Nowa na realizację festiwalu "Mała Boska Komedia" - 318 tys. zł (2024 r.); Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu na realizację "25. Biennale Sztuki dla Dziecka" – 90 tys. zł (2024 r.) i 300 tys. zł (2025 r.); Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych na realizację "XI. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci Dziecinada" – 65 tys. zł (2024 r.) i 325 tys. zł (2025 r.); Związek Kompozytorów Polskich na realizację "14. Festiwalu Muzyki Współczesnej dla Dzieci +Mała Warszawska Jesień+" – 312 tys. zł (2024 r.) oraz fundacja Art Fraction Foundation na realizację "Festiwalu Najmłodszych" - 143 tys. zł (2024 r.).

Program "Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży" ma na celu zbudowanie profesjonalnej oferty artystycznej skierowanej do dzieci i młodzieży, uwzględniającej potrzeby i zainteresowania tej grupy odbiorców. W jego ramach z budżetu ministra kultury i dziedzictwa narodowego finansowane są wydarzenia artystyczne o zasięgu regionalnym, krajowym, jak i międzynarodowym, powstające z myślą o dzieciach i młodzieży do 18 lat.

MKiDN poinformowało, że w przypadku, jeśli złożony wniosek nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 pkt, przysługuje możliwość złożenia odwołania. Odwołania należy złożyć za pośrednictwem systemu EBOI do 18 lutego. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/

źródło: https://dzieje.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się