MOCAK, Kraków

MOCAK, Kraków

MOCAK zaprasza na wykłady: Sztuka książki. O projektowaniu publikacji.

Udostępnij

Zapraszamy na cykl wykładów i spotkań przybliżających najważniejsze kwestie związane z projektowaniem książek. Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych projektowaniem graficznym – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych projektowaniem graficznym – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Prowadzący – doświadczeni projektanci i teoretycy tematu – omówią zasady sztuki projektowania i zwrócą uwagę na relację tekstu i obrazu.

Tematem pierwszego spotkania, które odbędzie się w środę 12 kwietnia o godzinie 17.00, będą okładki – ukazane przez pryzmat powojennych projektów Mieczysława Bermana, o których opowie Piotr Rypson, oraz znanych z lat 80. i 90. serii wydawniczych, które przedstawi Olga Drenda.

W środę 19 kwietnia o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie poświęcone projektowaniu publikacji o sztuce. Naszymi gośćmi będą Tomasz Bierkowski oraz Jakub de Barbaro.

Kolejnymi tematami rozmów będą: ilustracja – w najbardziej współczesnym wydaniu; dobór krojów pism – odpowiedni dla danych publikacji; klasyczne zasady składu – jako punkt odniesienia dla współczesnych projektantów. Prowadzący omówią również specyfikę projektowania różnych typów publikacji: książek fotograficznych, albumów o sztuce i specjalistycznych wydawnictw podręcznych. Współpracy autora i projektanta zostanie poświęcone osobne spotkanie.

Cykl wpisuje się w działania Biblioteki MOCAK-u dotyczące przenikania się sfer sztuki i literatury, a także nawiązuje do artystycznych poszukiwań twórców z Kolekcji MOCAK-u.

Terminy najbliższych spotkań:

Okładka
12.4, godz. 17.00
Więcej informacji >>

Książki o sztuce
19.4, godz. 17.00
Więcej informacji >>

Książka fotograficzna
10.5, godz. 17
Autor i projektant
17.5, godz. 17.00

Koordynacja projektu: Maciej Kłuś
Współpraca merytoryczna: Mariusz Sobczyński, Jakub Sowiński

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się