Muzeum Gombrowicza z nowym cyklem spotkań z pisarzami

Muzeum Gombrowicza z nowym cyklem spotkań z pisarzami

Muzeum Gombrowicza z nowym cyklem spotkań z pisarzami

Udostępnij

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza na nowy cykl spotkań z pisarzami zatytułowany „Literatura według…”.Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę 5 marca o godzinie 17:00, a jego bohaterem będzie Marcin Wicha.

Kolejne spotkania odbędą się 26 marca i 16 kwietnia. Bohaterem pierwszego z nich będzie Piotr Sommer, a drugiego – Zyta Rudzka. Wszystkie spotkania wchodzące w skład cyklu poprowadzi dziennikarka i krytyczka literacka Justyna Sobolewska. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Dla wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w wydarzeniu przygotowany zostanie bezpłatny autobus z Radomia do Wsoli i z powrotem (odjedzie z przystanku Chrobrego / Czysta, obok galerii handlowych (kierunek Michałów) o godzinie 16.20, a do Radomia wróci bezpośrednio po spotkaniu).

„Moi rozmówcy, pisarze, których szczególnie cenię, bez wątpienia należą do literackiej ekstraklasy. Ważne jest dla nich to, co dzieje się w języku – ustanawiają czasem nowe porządki w zdaniu – jak Zyta Rudzka, albo jak Piotr Sommer w wierszach – zaczepnie wychylają się w stronę niespodziewanych znaczeń słów, bo chodzi o to, jak u Marcina Wichy, żeby dać się językowi zaskoczyć. I wydobyć z niego niespodziewane pokłady. Jak im się to udaje? O tym też będziemy rozmawiać” – zachęca do udziału w spotkaniach Justyna Sobolewska.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się