Międzynarodowe Targi Książki w Wilnie – polskie akcenty

Międzynarodowe Targi Książki w Wilnie – polskie akcenty

Międzynarodowe Targi Książki w Wilnie – polskie akcenty

Udostępnij

W ubiegłym tygodniu w Wilnie odbyły się 23. Międzynarodowe Targi Książki, największa taka impreza w krajach bałtyckich, z udziałem ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy. Tradycyjnie na targach nie zabrakło polskich akcentów, a tegorocznym gościem honorowym była Ukraina.

W ciągu czterech dni odbyło się w ramach targów około 500 imprez i prezentacji książek m.in. polskich autorów. Instytut Polski w Wilnie wraz z litewskimi wydawnictwami przygotował cykl spotkań literackich, podczas których zostały zaprezentowane litewskie edycje książek polskich twórców.

Z okazji stulecia noblistki Wisławy Szymborskiej odbyła się premiera litewsko-polskiego tomiku poezji „33 eileraščiai/33 wiersze” z udziałem prezesa Fundacji Wisławy Szymborskiej Michała Rusinka oraz poety Tomasa Venclovy. Odbyła się też prezentacja książki Czesława Miłosza „Zaczynając od moich ulic”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Związku Pisarzy Litwy w przekładzie Kazysa Uscili, oraz spotkanie online z Olgą Tokarczuk i prezentacja litewskiego wydania „Ksiąg Jakubowych” (przeł. Vyturys Jarutis, Wydawnictwo Związku Pisarzy Litwy).

Na spotkaniach z udziałem autorów zaprezentowano także książki przedstawicieli młodszej generacji: „Damy Władysława Jagiełły” Kamila Janickiego oraz „Pod słońcem” Julii Fiedorczuk. Obie pozycje przełożył Kazys Uscila, jeden z najważniejszych popularyzatorów literatury polskiej na Litwie, ceniony szczególnie za wielokrotnie nagradzane przekłady dzieł Wiesława Myśliwskiego.

Międzynarodowe Targi Książki w Wilnie zakończyły się w niedzielę.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się