Na Placu Czerwonym w Moskwie Festiwal Książki

Na Placu Czerwonym w Moskwie Festiwal Książki

Na Placu Czerwonym w Moskwie Festiwal Książki

Udostępnij

Przez sześć dni od 1 czerwca mieszkańcy i goście stolicy Rosji mogą cieszyć się książką pod chmurką. Cały Plac Czerwony - od Muzeum Historycznego do Łobnego Miesta (miejsce kaźni, szafot) został oddany książkom, teatrom, spotkaniom z autorami i dyskusjom. W Festiwalu udział bierze około 400 wydawnictw ze wszystkich regionów Rosji, na czytelników czeka około 100 tysięcy tytułów książek z zakresu literatury pięknej, dziecięcej, edukacyjnej, popularno-naukowej i innej w języku rosyjskim i innych językach narodów Federacji Rosyjskiej.

W planie 700 imprez prowadzonych w namiotach książkowych i na scenach, z czego ponad 200 wydarzeń edukacyjnych adresowanych jest do dzieci i młodzieży - gier, konkursów, spotkań z ich ulubionymi autorami.

Scena główna tradycyjnie stanie się centrum atrakcji festiwalu. Rok 2019 ogłoszony został w Rosji Rokiem Teatru, stąd wiele imprez targowych związanych jest z tą dziedziną i obchodami okrągłych rocznic: 220-ej rocznicy urodzin Puszkina, 210-ej Nikołaja Gogola, 130-ej Anny Achmatowej, 100-ej Borysa Słuckiego, 90-tej Fazila Iskandera i 30-ej rocznicy założenia New Names Foundation prowadzonej przez Denisa Matsujewa i 25-lecie zespołu 4:33, prowadzonego przez Aleksieja Ajgi.

Od tego roku moskiewskie spotkanie z książką nosi nazwę Festiwal Książki "Plac Czerwony".
(info wg pro-books.ru)

Za: www.wydawca.com.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się