W Tarabuku: Towarzystwo Przyjaciół Wolnych Lektur

W Tarabuku: Towarzystwo Przyjaciół Wolnych Lektur

Towarzystwo Przyjaciół Wolnych Lektur

Udostępnij

W czwartek 6 czerwca o godz. 18.30 księgarnia Tarabuk zaprasza wszystkich miłośników literatury do swojej siedziby przy Nowym Świecie 63 w Warszawie na inaugurację Towarzystwa Przyjaciół Wolnych Lektur

Gościem specjalnym będzie Paweł Sołtys, autor m. in. książki „Mikrotyki” (Czarne). Pisarz w 2018 roku został laureatem Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego oraz Nagrody Literackiej Gdynia, był także nominowany m. in. do Nagrody Literackiej Nike. Na scenie muzycznej znany jest jako Pablopavo. Urodził się w 1978 roku, jest wokalistą, gitarzystą, autorem piosenek które wykonuje solo lub z zespołem Ludziki. Nagrał 15 płyt i napisał jedną książkę.

Wieczór autorski będzie prowadzić Olga Wróbel, rocznik 1982, z wykształcenia kulturoznawczyni, z zawodu muzealniczka. Pisze o książkach na łamach bloga Kurzojady, współpracuje z „Krytyką Polityczną”, „Dwutygodnikiem” i bydgoskimi „Fabulariami”. Jako recenzentka wewnętrzna doradza w wydawnictwach WAB, Znak i Sonia Draga. Jej pasją jest literatura młodzieżowa z czasów PRL.


Na spotkaniu fragmenty nowego opowiadania, napisanego przez pisarza specjalnie dla Towarzystwa Przyjaciół Wolnych Lektur, przeczyta Adam Fidusiewicz, który ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz Szkołę Impro. Debiutował w filmie „W Pustyni i w puszczy”, pracował przy serialu „Na Wspólnej”, „Czas Honoru”, „Bodo”. Gra w Teatrze Capitol i Komedia. Występuje z grupą improwizacyjną Hercklekoty. Współtworzy spektakl „Telewizja Kłamie”. Jest miłośnikiem wolnego oprogramowania Linux oraz biblioteki www.wolnelektury.pl.

Towarzystw Przyjaciół Wolnych Lektur to nowa inicjatywa, która skupi wokół biblioteki Wolne Lektury jej czytelników i sympatyków. Szczegóły jej działalności zostaną przedstawione w trakcie spotkania.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z z Funduszu Promocji Czytelnictwa.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się