Nadav Eyal, autor "Rewolty", na Big Book Festival!

Nadav Eyal, autor "Rewolty", na Big Book Festival!

Nadav Eyal, autor "Rewolty", na Big Book Festival!

Udostępnij

Bunt naszych czasów! O międzynarodowej rewolcie przeciwko globalizacji, chórze gniewnych ludzi i o tym, czy z tej wściekłości urodzi się lepszy światowy porządek z Nadavem Eyalem będzie rozmawiać Tomasz Sawczuk.
Data: sobota, 26 czerwca 2021, Godz. 18:00
Miejsce: Centrum Łowicka (Sala Piętro Niżej), Łowicka 21
Rodzaj spotkania: Wydarzenie z transmisją na żywo (link do relacji live tutaj)

Opinie o książce -"Rewolta":

„Doskonale napisane i skłaniające do refleksji podsumowanie obecnego kryzysu globalizacji. Nie wszyscy zgodzą się z interpretacją Eyala, lecz niewielu pozostawi ona obojętnymi”.
Yuval Noah Harari

„Łącząc fakty z całego świata, Nadav Eyal bada, dlaczego tak wielu ludzi odrzuca wspólnotowość, nawet w czasach, gdy potrzebujemy siebie nawzajem bardziej niż kiedykolwiek. Przesłanie jego książki jest jasne – musimy przedefiniować nasze stosunki międzynarodowe, tak aby zminimalizować problemy świata”.
Bill Clinton

 

Nadav Eyal, jeden z najbardziej znanych izraelskich dziennikarzy, łącząc reporterską narracje z oryginalną analizą, przedstawia fascynujący, a zarazem niepokojący, obraz współczesnego świata, w którym – w miarę zanikania obietnic globalizacji – nacjonalizmy i ekstremizmy różnego typu rozprzestrzeniają się w zawrotnym tempie. Na fascynujących przykładach pokazuje, że lewica i prawica maja ze sobą dziś o wiele więcej wspólnego, niż mogłoby się wydać. Poznajemy więc historie żyjących na skraju ubóstwa górników z Pensylwanii, komun anarchistycznych na przedmieściach Aten, japońskiego miasta o malejącej dzietności, neonazistów w Niemczech czy rodzin syryjskich uchodźców, którym towarzyszył w ucieczce. Do tych przerażających raportów z teraźniejszości Eyal wplata lekcje z przeszłości, od wojen opiumowych w Chinach, przez kolonialne Haiti, aż po plan Marshalla. Sięgając po historyczne powiązania, udowadnia, że korzenie buntów zawsze były głębokie – i że zamiast postrzegać rewoltę jako przemijające zjawisko, powinniśmy uznać ją za nowe status quo.

Książka ukazała się w tłumaczeniu Magdaleny Sommer

Kilka słów o autorze:

 

Nadav Eyal – jeden z najbardziej znanych izraelskich dziennikarzy, zdobywca nagrody Sokolova zwanej izraelskim Pulitzerem, międzynarodowy korespondent „Israel’s Reshet News”, felietonista największego izraelskiego dziennika „Yediot Aharonot”.

Fot. Danny Bar Adon


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się