Nadchodzi kolejny nabór do Wrocławskiego Programu Wydawniczego

Nadchodzi kolejny nabór do Wrocławskiego Programu Wydawniczego

Nadchodzi kolejny nabór do Wrocławskiego Programu Wydawniczego - kolejny edycja już w listopadzie

Udostępnij

W listopadzie odbędzie się nabór do kolejnej edycji Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Podstawowe założenia pozostają takie same: mechanizm ma wspierać publikację niekomercyjnych pozycji związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. W ramach organizowanego przez Wrocławski Instytut Kultury programu dofinansowanie mogą otrzymać zarówno wydawcy książek, jak i czasopism.

Wrocławski Program Wydawniczy działalność rozpoczął w 2016 roku jako jeden z elementów obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Cele WPW pozostają od tego czasu niezmienne: jego głównym zadaniem jest animowanie niekomercyjnej działalności wydawniczej skupionej wokół wrocławskiej i dolnośląskiej tematyki. Pomysły na publikacje można zgłaszać w dwóch kategoriach: mogą być nimi książki poświęcone Wrocławiowi lub regionowi albo prezentujące dowolną dziedzinę twórczości czasopisma o profilu kulturalno-artystycznym.

Nadchodzący nabór wystartuje 1 listopada i potrwa przez cały miesiąc. W 2023 roku proces aplikacji po raz kolejny realizowany będzie całkowicie elektronicznie: wszystkie wnioski i załączniki złożyć będzie można za pomocą e-formularza, bez konieczności dostarczania fizycznych kopii wymaganych dokumentów. Już od zeszłego roku możliwe jest aplikowanie o wsparcie nie tylko czasopism wydawanych „w papierze”, ale i oznaczonej numerem ISSN prasy elektronicznej, wzbogacającającej ofertę kulturalną miasta i regionu, której wydawcy działają we Wrocławiu lub na Dolnym Śląsku. Podczas nadchodzącego naboru jeden wydawca będzie mógł złożyć maksymalnie 3 projekty w każdej kategorii (książka lub czasopismo).

Dotychczas w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego ukazało się kilkaset publikacji książkowych i prasowych, m.in. „Rita Baum”, „Chidusz”, „Magazyn Materiałów Literackich Cegła”, „Rock we Wrocławiu”, „Sztuka podręczna Wrocławia” czy„Orbis Wratislaviae”. Podczas edycji 2022 wsparcie otrzymało 17 projektów książek i czasopism, których wydanie dofinansowane zostało łączną kwotą niemal 350 000 złotych.

 W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
Agnieszka Marcinowska -
agnieszka.marcinowska@instytutkultury.pl oraz pod numerem telefonu +48 501 215 064 (dyżury we wtorki i czwartki między 9:00 a 12:00)


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się