Nagroda Bookera dla Douglasa Stuarta

Nagroda Bookera dla Douglasa Stuarta

Nagroda Bookera dla Douglasa Stuarta

Udostępnij

Tegorocznym laureatem Nagrody Bookera został pochodzący ze Szkocji Douglas Stuart, autor powieści “Shuggie Bain”. Pisarz urodził się w Glasgow. Po ukończeniu nauki na Royal College of Art w Londynie przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie rozpoczął karierę w branży modowej. “Shuggie Bain” to jego debiutancka powieść.

Wydawnictwo Poznańskie ujawniło w mediach społecznościowych, że zakupiło prawa do “Shuggie Bain”. Powieść ukaże się w przekładzie Krzysztofa Cieślika, który tak na Facebooku skomentował tegoroczną Nagrodę Bookera: “Znalazłem tę książkę jakoś w styczniu. Po kilku zdaniach wiedziałem, że (…) takiej powieści nie czytałem. (…) Rzadko powieści robią na mnie wrażenie. Ale jak już robią, to znaczy, że to literatura. Więc tłumaczę pewnie najlepszą powieść zagraniczną, jaką przeczytacie w przyszłym roku, i najlepszą, jaką tłumaczyłem w życiu. Douglas Stuart zasłużył na tego 52 bookera, ‘Shuggie Bain’ na lata zostanie w szkockim kanonie. Mam nadzieję, że po polsku zabrzmi tak dobrze jak w oryginale. A zaczyna się od zdania: ‘Dzień był bez wyrazu'”.

Nagroda Bookera jest przyznawana od 1969 roku. Uznawana za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie literatury, wręczana jest twórcom piszących w języku angielskim. Pisarz lub pisarka zgłoszeni do nagrody mogą być dowolnej narodowości.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się