Najlepsza na polskim rynku biografia św. Franciszka

Najlepsza na polskim rynku biografia św. Franciszka

Najlepsza na polskim rynku biografia św. Franciszka

Udostępnij

Prawdziwy rarytas na polskim rynku wydawniczym. To najpełniejsza i jedna z najpiękniejszych biografii św. Franciszka, jakie zostały do tej pory opublikowane.

20 listopada 1984 roku zmarł Raoul Manselli. Należał do grona najwybitniejszych włoskich znawców średniowiecza oraz historiografii franciszkańskiej, w swojej twórczości łączy rzetelną wiedzę historyczną z pasją opowiadania. Wykładał historię średniowiecza na La Sapienza w Rzymie. W 1977 został korespondencyjnym członkiem niemieckiego stowarzyszenia wydającego Monumenta Germaniae Historica. W tym samym czasie został mianowany dyrektorem Włoskiego Centrum Studiów Późnego Średniowiecza w Spoleto.

Szczególnie interesował go św. Franciszek i początki ruchu franciszkańskiego. Wydał na ten temat wiele książek. Jego bestsellerowa książka "Święty Franciszek z Asyżu. Editio maior" ukazała się w języku polskim, wydana przez nasze wydawnictwo.

O Książce:

Książka napisana jest prostym i zrozumiałym językiem. Nie jest biografią ograniczającą się do zbioru pełnych emocji i tkliwości anegdot, ani też monografią wyłącznie dla specjalistów. Jest natomiast udaną próbą ukazania postaci i ideału św. Franciszka w społeczności jego czasów. Jesteśmy przekonani, że jej znaczenie dla poznania świętego z Asyżu doceni każdy, kto zechce zagłębić się w jej karty.

„Nie zapominajmy, że problem, jaki przed swoim badaczem stawia święty Franciszek, nie leży w zrozumieniu jego indywidualnego rysu psychologicznego – to zadanie dla psychologa i nie brakło tych, którzy w swych badaniach uciekli się także do metod psychoanalizy. Nie polega on także na rekonstrukcji i zrozumieniu jego spojrzenia na życie, zwłaszcza to religijne, ani na sprecyzowaniu i pogłębieniu jego pojęć na temat teologii Kościoła – to zadanie dla historyków teologii i duchowości. Problem ten znajduje się zupełnie gdzie indziej. Badacz Franciszka będzie musiał zmierzyć się z bardzo konkretnym pytaniem, które stawiali już sobie współcześni świętego z Asyżu, a które wypływa z epizodu przekazanego nam przez tradycję, niezwykle dla naszych celów istotnego i ważnego niezależnie od tego, czy rzeczywiście miał on miejsce czy nie: mowa o epizodzie, w którym brat Maciej stawia świętemu Franciszkowi pytanie, dlaczego wszyscy podążają właśnie za nim, który nie jest ani piękny, ani możny, ani szlachetnie urodzony, a jednak fascynuje i pociąga”  - Raoul Manselli

Tytuł: Święty Franciszek z Asyżu
Tytuł oryginału: San Francesco d'Assisi. Editio maior.
Autor Raoul Manselli
Przekład: Małgorzata Bilińska
Wydawca” Wydawnictwo Bratni Zew
Miejsce i rok wydania:
Wydanie: I
Objętość: 464 stron
Oprawa: twarda
Format: 170 x 245 mm
ISBN: 978-83-7485-200-5
Cena katalogowa:59,00 zł
Podoba mi się, kupuję:

 

 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się