Nagroda Jana Nowaka-Jeziorańskiego 2022

Nagroda Jana Nowaka-Jeziorańskiego 2022

Nagroda Jana Nowaka-Jeziorańskiego 2022

Udostępnij

Międzynarodowe Stowarzyszenie „Memoriał”, walczące o prawa człowieka i pamięć o ofiarach represji radzieckich, otrzyma w tym roku Nagrodę Jana Nowaka-Jeziorańskiego za „myślenie o państwie jako dobru wspólnym”. Polityczny reżim Władimira Putina chce mieć wpływ na każdą dziedzinę życia przeciętnego Rosjanina.

Z drugiej strony mamy dzielne i przeciwstawiające się tej autorytarnej władzy rosyjskie społeczeństwo obywatelskie, chcące zerwać uwierający je gorset i żyć w pokoju oraz demokracji. „Memoriał” bohatersko walczy w imieniu narodu rosyjskiego o suwerenność, podmiotowość, wolność i przestrzeganie praw człowieka - powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia i członek kapituły Nagrody. Wyróżnienie zostanie wręczone tradycyjnie podczas czerwcowej gali w ogrodach wrocławskiego Ossolineum.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się