Najlepsze  Książki dla młodych czytelników 2017

Najlepsze Książki dla młodych czytelników 2017

Najlepsze książki dla młodego czytelnika 2017 w Impulsie

Udostępnij

Drodzy Czytelnicy mamy bardzo dobre wiadomośc›ci! Otóż poznaliś›my wyniki tegorocznej edycji plebiscytu Najlepszej książki dla mł‚odych czytelników 2017 organizowany przez wortal Granice.pl.

W tegorocznej edycji Oficyna Impuls świętuje dwa tytuł‚y: dla Joanny Bogudał‚-Borkowskiej i książki "Opowieś›ci o Czują…tkach" tytuł‚ Najlepszej książki dla mł‚odych czytelników 2017 w kategorii "Publikacje edukacyjne" oraz dla Moniki Kacak za publikację™ "Magik" z tytuł‚em Najlepszej ksiązki dla mł‚odych czytelników 2017 w kategorii "Opowiadania i opowieś›ci.

Autorkom  Joannie Bogudał-Borkowskiej i Monice Kacak gratulujemy wyjątkowego wyróżnienia i tytułu Najlepszej książki na dla młodych czytelników 2017! Brawo!
 

A teraz kilka slów o o Najlepszych książkach dla młodych czytelników

Opowieści o Czujątkach. Intencją, jaka przyświecała Autorce przy pisaniu książki było przybliżenie Czytelnikowi „niechcianych” uczuć, takich jak: smutek, złość, wstyd, lęk. Bohaterowie pięciu baśni zaprezentowanych w publikacji, których nazwała Czujątkami, mierzą się z trudnymi emocjami i odkrywają, jak bardzo są one potrzebne w życiu. Z czasem zrodził się w Autorce pomysł dołączenia do baśni propozycji zajęć psychoedukacyjnych, które miałyby uświadamiać dzieciom, że przykre emocje, które czasem odczuwają, nie są złe, ale stanowią wyraz nieuświadomionych i niezaspokojonych potrzeb. Dla dorosłego byłaby to okazja do refleksji nad tym, jak reaguje na przeżywane przez dziecko uczucia.

Magik. Książka powinna nieść przesłanie, a rozmowa, wrażliwość, empatia, szacunek i troska względem przyjaciela są najgłębszymi wartościami, jakie mogę dać dzieciom. Magia może rozwijać to, co w nas najlepsze i najcenniejsze, jeśli potrafimy ją dostrzec wokół siebie. Połączmy świat dzieci ze światem dorosłych, przecież w życiu współistnieją obok siebie. Nie ma kawałka tęczy dorosłych i kawałka tęczy dzieci. Pamiętajmy, że jest ona wspólna dla wszystkich. Życzę dzieciom i dorosłym wielu wspólnych rozmów na kawałku tęczy.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się