Najlepsze premiery 2020 – co czytali Polacy

Najlepsze premiery 2020 – co czytali Polacy

Najlepsze premiery 2020 – co czytali Polacy

Udostępnij

Umówmy się – rok 2020 był dosyć trudny, jednak nie można mu odmówić jednego – obfitował w mnóstwo wspaniałych książek! Po które tytuły najchętniej sięgali Polacy? Oto zestawienie 5 bestsellerowych premier z ubiegłego roku, prosto od księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl. Jeśli jeszcze ich nie przeczytaliście, styczeń to idealny czas na nadrobienie zaległości.

Służąca, Alicja Sinicka 

Miłośnicy thrillerów, trzymajcie się mocno – “Służąca” Alicji Sinickiej to opowieść, w której znajdziemy wszystko, czego można oczekiwać po tym gatunku. Klimat tajemnicy, mroku i psychopatyczna gra głównych bohaterów nie pozwalają czytelnikom oderwać się od tej historii. Gdy Julia, młoda właścicielka niewielkiej firmy sprzątającej, trafia do domu Borewskich, z miejsca zostaje zaskoczona propozycją wspólnego zamieszkania. Oczywiście odmawia, ale z chęcią przyjmuje samo zlecenie. Jednak już pierwszego dnia pracy traci przytomność – gdy ją odzyskuje, okazuje się, że została wciągnięta w niebezpieczną rozgrywkę, w której stawką jest jej życie. Czy Julii uda się uwolnić z rąk oprawcy? Jaka tajemnica kryje się za szafą z rzędem czarnych sukni z białymi mankietami? Sprawdźcie sami!

Dzika książka o dzikach i ich kuzynach, Jola Richter-Magnuszewska

No dobrze, być może nie każdy ma potrzebę wgłębiania się w zwyczaje dzików i ich krewnych, jednak po przeczytaniu tego tytułu z dużym prawdopodobieństwem staniecie się fanami tych niesamowitych zwierząt! Szczególnie jeśli macie w domu małego entuzjastę przyrody, któremu możecie sprezentować tę pięknie ilustrowaną, pełną ciekawostek i wiedzy książkę. Znajdziecie w niej zaskakujące informacje o tym, w jaki sposób dziki porozumiewają się ze sobą, kto opiekuje się warchlakami, czym się żywią poszczególne osobniki i jak są zbudowane. Poznacie również kuzynów dzików, zamieszkujących praktycznie wszystkie zakątki świata – na przykład guźce, dzikacze i różne gatunki świń. A żeby było jeszcze ciekawiej, w książce natraficie na masę zagadek i zadań, a także odniesień do kultury i mitologii. Ta dzika lektura zapewni wam rodzinną rozrywkę na długie godziny!

Chłopiec z lasu, Harlan Coben

W 1986 roku w Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain zostaje odnalezione dziecko. Dzikie. Chłopiec jest brudny, nie potrafi mówić, nie wiadomo dlaczego i jak długo przebywał w lesie. Jedno jest pewne – na przestrzeni ostatnich miesięcy nikt go nie szukał. Trzydzieści lat później dorosły już mężczyzna stara się zrozumieć swoją przeszłość. Niespodziewanie natrafia na tajemniczą historię zaginięcia nastolatki. Zniknięcie nękanej przez rówieśników dziewczyny, podobnie jak jego, także zostaje zignorowane. Ale nie przez Wilde’a. Za namową swojego chrześniaka bohater postanawia wyruszyć na poszukiwania, które okażą się wędrówką we własną historię. Jaką tajemnicę odkryje Wilde?

Pokora, Szczepan Twardoch
 
“Pokora” to kolejna, epicka opowieść Szczepana Twardocha o ludziach targanych przez historię, pożądanie i władzę. Głównym bohaterem jest Alois Pokora, syn górnika z Górnego Śląska, dla którego koniec I wojny światowej nie oznacza nowego startu. Wręcz przeciwnie, zewsząd spotyka się z prześladowaniami i odrzuceniem. Jego jedynym punktem zaczepienia w świecie okazuje się perwersyjny związek z Agnes. Ale i tu tak naprawdę nie odnajduje żadnego ukojenia. “Pokora” to kawałek świetnej, nieco mrocznej literatury, a bezkompromisowy styl Twardocha z pewnością docenią miłośnicy mocnych opowieści rozgrywających się na tle burzliwych wydarzeń w Europie z początków XX wieku.

Jadłonomia po polsku, Marta Dymek

Czy kuchnia polska może być wege? Marta Dymek udowadnia, że tak! “Jadłonomia po polsku” to niezwykła książka kucharska, w której nowoczesne przepisy roślinne mieszają się z tradycyjnymi smakami naszego kraju. A wszystko to w zgodzie z sześcioma porami roku! W recepturach Marty Dymek znajdziemy wyłącznie łatwo dostępne składniki, ze wskazaniem, w których miesiącach warto po nie sięgać. Dania z “Jadłonomii” są pyszne, zdrowe, pełne wartości odżywczych, a przede wszystkim – bardzo znajome. Wprost idealne dla osób, które w nowym roku chcą ograniczyć mięso i zadbać o to, co znajduje się na ich talerzu.  

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się