Azyl w Beskidzie - dla książkowych moli

Azyl w Beskidzie - dla książkowych moli

Azyl w Beskidzie - dla książkowych moli

Udostępnij

Nietypowe kształty i otwarte przestrzenie - nowa biblioteka w Przysietnicy (Gmina Stary Sącz) zostanie oddana do użytku czytelnikom w styczniu. Projekt biblioteki nawiązuje do górskich szczytów. Nic dziwnego - z Przysietnicy niedaleko na Przehybę. To jeden z najbardziej znanych szczytów Beskidu Sądeckiego.

est jeszcze jedna sprawa warta odnotowania. Nowa filia starosądeckiej Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha to czwarta inwestycja w gminie, która otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 na modernizację lub budowę (wcześniej były Barcice, Gołkowice Dolne i Stary Sącz)

Tym razem kwota dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego to 1 787 061 zł, a całość wraz z wyposażeniem będzie kosztowała ponad 3 639 488 zł.

„Nowa biblioteka to nowoczesny, funkcjonalny obiekt zaprojektowany na miarę dzisiejszych potrzeb i aspiracji społeczności naszej gminy - podkreśla dyrektorka starosądeckiej biblioteki Monika Jackowicz-Nowak. - Do dyspozycji czytelników będą wypożyczalnia dla dorosłych, wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży, stanowiska komputerowe, sala wielofunkcyjna, antresola ze stanowiskami do pracy cichej. Biblioteka to azyl społeczny, czyli miejsce darmowego dostępu do wiedzy, nauki, nowych technologii. To miejsce spotkań lokalnej społeczności i centrum życia kulturalnego”. 

„Biblioteka to nie koszt, ale inwestycja - dodaje zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki. - To tworzenie nowych warunków do rozwoju funkcji społecznych. Program rozwoju bibliotek to nasza świadoma strategia. W 2018 r. oddaliśmy czytelnikom główną siedzibę biblioteki w Starym Sączu (3,7 mln zł), w 2015 r. filię w Gołkowicach (2,5 mln zł), a w 2012 r. filię Barcicach (1,4 mln zł)”.  

Zdjęcia do pobrania: https://pap-mediaroom.pl/ludzie-i-kultura/azyl-w-beskidzie-dla-ksiazkowych-moli

Źródło informacji: Związek Gmin Krynicko-Popradzkich w Muszynie
 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się