"Najpiękniejsze niemieckie książki 2022” - wystawa w Goethe Institut

"Najpiękniejsze niemieckie książki 2022” - wystawa w Goethe Institut

"Najpiękniejsze niemieckie książki 2022” - wystawa w Goethe Institut

Udostępnij

Konkurs „Najpiękniejsze niemieckie książki” jest organizowany corocznie przez Stiftung Buchkunst. Stiftung Buchkunst krytycznym okiem obserwuje procesy wydawnicze w Niemczech. W centrum uwagi znajduje się książka użytkowa. „Najpiękniejsze niemieckie książki” są premiowane co roku przez niezależne jury.

W konkursie dwa zespoły jurorów w wieloetapowym procesie wybierają 25 najpiękniejszych książek roku. Książki są wzorcowe pod względem projektu graficznego, koncepcji wydawniczej i wykonania oraz pokazują szeroki zakres możliwości projektowych i produkcyjnych. Nagrodzone książki wyznaczają standardy i podkreślają trendy w produkcji książek w Niemczech.
Książki oceniane są w pięciu kategoriach: „Literatura ogólna”, „Książki naukowe, specjalistyczne, szkolne i podręczniki”, „Poradniki, literatura faktu”, „Książki artystyczne, fotograficzne, katalogi wystaw” oraz „Książki dla dzieci i młodzieży”. W każdej kategorii przyznano po pięć nagród.

Nasza biblioteka prezentuje wybrane książki nagrodzone w 2022 roku wraz z komentarzami i uzasadnieniem decyzji jurorów. Teksty dostępne są w języku niemieckim i polskim.  
Zachęcamy do odwiedzenia wystawy i poznania najpiękniejszych niemieckich książek 2022 roku


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się