Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2018,

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2018,

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2018: wyniki naboru w woj. śląskim

Udostępnij

373 szkół i bibliotek pedagogicznych w województwie śląskim otrzyma dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Decyzję o udzieleniu takiego wsparcia podjął wojewoda śląski.

Jak informuje śląski urząd wojewódzki w aktualnej edycji Programu do wojewody śląskiego wpłynęło 492 wniosków szkół i bibliotek pedagogicznych na łączną kwotę dofinansowania 4,45 mln zł. Przyznany dla województwa śląskiego limit funduszy wynosił jednak 3,43 mln zł, co pozwoliło na przyznanie dofinansowania 373 placówkom (w trakcie oceny 38 wniosków zostało odrzuconych ze względów formalnych). Pełną ich listę publikujemy w dziale „multimedia”.

Urzędnicy zapowiadają, że w razie pojawienia się jeszcze jakiś oszczędności w programie, w pierwszej kolejności dopłatę otrzyma szkoła (organ prowadzący – miasto Bielsko-Biała), która ze względu na wyczerpanie dostępnej puli otrzymała środki w niższej wysokości niż ta, która została ujęta we wniosku o dofinansowanie.

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” to uchwalony przez Radę Ministrów program wieloletni na lata 2016-2020, który celem jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten ma być realizowany przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się