NCK: 5,5 mln zł dla bibliotek po raz trzeci w ramach konkursu BLISKO

NCK: 5,5 mln zł dla bibliotek po raz trzeci w ramach konkursu BLISKO

NCK: 5,5 mln zł dla bibliotek po raz trzeci w ramach konkursu BLISKO

Udostępnij

Narodowe Centrum Kultury, będące Operatorem Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025, ogłasza trzeci nabór wniosków do konkursu dotacyjnego BLISKO o budżecie 5,5 mln zł, na realizację zadań w latach 2023–2024. Wnioski można składać w dniach 31 marca – 21 kwietnia 2023 roku drogą elektroniczną.

Konkurs dotacyjny BLISKO jest ważnym elementem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Służy podnoszeniu kompetencji pracowników bibliotek, rozwijaniu lokalnych partnerstw, włączaniu nowych środowisk i aktywizację lokalnych społeczności w działania na rzecz upowszechniania czytelnictwa. Celem konkursu jest wzmocnienie roli bibliotek publicznych jako „trzeciego miejsca” - lokalnego ośrodka życia społecznego, stanowiącego centrum dostępu do kultury i wiedzy, integrującego społeczność, oferującego nie tylko najnowsze pozycje książkowe, ale również dostęp do Internetu, komputerów, audiobooków i e-booków. Jego całkowity budżet na lata 2021 -2025 wynosi 24,5 mln zł.

O dofinansowanie projektów realizowanych w latach 2023 – 2024 mogą aplikować do Narodowego Centrum Kultury biblioteki publiczne prowadzone przez samorządy. Do podziału pomiędzy beneficjentów jest 5,5 mln zł. Wysokość dofinansowania na realizację dwuletniego zadania dla jednej biblioteki wyniesie od 100 tys. zł do 140 tys. zł.

Zadania objęte dofinansowaniem w ramach konkursu mogą być realizowane od 29 maja 2023 roku do 15 listopada 2024 roku.

Więcej informacji o Programie na stronach: ww.nck.pl  www.nprcz.pl

Źródło: Narodowe Centrum Kultury


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się