Jedność - Wakacje z książkami
Neon "Księgarnia" wrócił do Krakowa!

Neon "Księgarnia" wrócił do Krakowa!

Neon "Księgarnia" wrócił do Krakowa!

Udostępnij

Dzięki współpracy Muzeum Neonów w Warszawie oraz Muzeum Krakowa cenny neon „Księgarnia" trafił do Muzeum Podgórza! Jest on jednym z ostatnich przykładów oryginalnych neonów, jakie można było oglądać w Podgórzu.  Księgarnia przy ul. Kalwaryjskiej 6 i zdobiący ją świetlny szyld pojawia się we wspomnieniach podgórzan od lat 70. XX w. Był znanym i rozpoznawanym symbolem tej okolicy, który na trwałe wpisał się w dziedzictwo Podgórza.

Po likwidacji księgarni, neon trafił do Muzeum Neonów w Warszawie, które zdecydowało się przekazać go do Muzeum Podgórza, oddziału Muzeum Krakowa. W dniu 20 sierpnia br. został on przywieziony z Warszawy do Krakowa. Do czasu przeprowadzenia konserwacji, poszczególne litery neonu będą zabezpieczone w Muzeum Podgórza. O dokładnym miejscu, gdzie neon będzie można oglądać poinformujemy po zakończeniu działań konserwatorskich.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się