Nie żyje Anna Kędziorek

Nie żyje Anna Kędziorek

Nie żyje Anna Kędziorek, redaktor naczelna UW

Udostępnij

8 kwietnia zmarła Anna Kędziorek. Od ponad 30 lat związana zawodowo z branżą wydawniczą, przez wiele lat z wydawnictwem PWN, gdzie była kierownikiem redakcji filologii obcych oraz redaktor naczelną redakcji humanistycznej. Od 2013 roku redaktor naczelna Wydawnictw UW.

“Dla nas po prostu Ania, szefowa, koleżanka, współpracowniczka. Mądra, z ogromną wiedzą i doświadczeniem zawodowym, służąca wsparciem w trudnych sytuacjach. Niezwykle dzielnie walczyła z ciężką chorobą. Mimo okresowo gorszego samopoczucia chciała pracować i pracowała niemal do ostatniej chwili. Zapamiętamy jej uśmiech i pewnie jeszcze nie raz będziemy powtarzać anegdotki, którymi sypała jak z rękawa.

Aniu, zostawiłaś wielką wyrwę w WUW i w naszych sercach” – czytamy na profilu FB Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Anna Kędziorek urodziła się w 1957 roku. Absolwentka Wydziału Filologii Wschodniosłowiańskich (kierunek rusycystyka). W latach 1982-1990 pracowała w Spółdzielni Wydawniczej Książka i Wiedza – kolejno jako stażysta, asystent redaktora, redaktor, starszy redaktor, w tym w latach 1985-1987 jako redaktor językowy w wydawnictwie Progress w Moskwie. Od 1996 do 1999 roku kierownik Redakcji Filologii Obcych w Wydawnictwie Naukowym PWN, następnie w latach 1999-2000 zastępca redaktora naczelnego w Domu Wydawniczym Bellona. Od 2001 do 2010 roku ponownie w Wydawnictwie Naukowym PWN jako redaktorka inicjująca filologii obcych, potem (od 2002 roku) redaktorka naczelna Redakcji Humanistycznej. W latach 2011-2012 w Oficynie Wydawniczej Łośgraf jako wydawca literatury akademickiej, od 2012 roku redaktorka naczelna. Od 2012 roku redaktorka naczelna w Wydawnictwach Uniwersytetu Warszawskiego.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się