Nie żyje  Marek Lehnert - korespondent Polskiego Radia w Rzymie

Nie żyje Marek Lehnert - korespondent Polskiego Radia w Rzymie

Nie żyje Marek Lehnert - korespondent Polskiego Radia w Rzymie

Udostępnij

Znany dziennikarz radiowy i prasowy, wieloletni korespondent Polskiego Radia w Rzymie, Marek Lehnert, zmarł nagle. O śmierci dziennikarza powiadomiła na Twitterze jego żona, Sylwia Wysocka.

Marek Lehnert pracował w mediach od 1970 roku. Do roku 2000 współpracował z "Tygodnikiem Powszechnym" na którego łamy dostał się po wygraniu ogłoszonego przez nią konkursu na reportaż. W latach 1980–1984 pracował w polskojęzycznej edycji gazety „L’Osservatore Romano”, do 1993 był watykańskim korespondentem Radia Wolna Europa, a od 1994 do 28 lutego 2017 był korespondentem Polskiego Radia w Rzymie. br>
W Rzymie mieszkał na stałe od 1975 roku.

Był współautorem książki „Osiem dni w Polsce” o drugiej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski, którą odbył w dniach 16–23 czerwca 1983. Wydał też zbiory poezji, w języku polskim i włoskim.

W swoim dorobku Marek Lehnert miał zbiory poezji zarówno w języku polskim, jak i włoskim. W ubiegłym roku ukazała się jego książka "Korespondent. Przełomowe wydarzenia, kulisy niezwykłych spotkań, tajemnice życia w Watykanie"

źródło: tvp.info


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się