Książki dla hospitalizowanych z Covid -19

Książki dla hospitalizowanych z Covid -19

Książki dla hospitalizowanych z Covid -19

Udostępnij

Do Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku dotarły książki w ramach akcji „Książki dla szpitali”. Wśród przekazanych pozycji znalazły się dwie, których wydanie wsparło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Literatura”: „Pamiętniki żołnierzy batalionu AK” oraz „Dywersja i sabotaż kobiet DYSK KG AK”. Operatorem programu jest Instytut Książki.

Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku otrzymał książki wczoraj. Trafiły one na oddziały szpitalne, w których hospitalizowani są pacjenci z COVID-19.

„Dywersja i sabotaż kobiet DYSK KG AK” to relacje uczestniczek tajnego specjalnego kobiecego oddziału dywersji („DYSK”) Komendy Głównej Armii Krajowej, zebrane głównie na przełomie lat 60. i 70-tych XX w., które stały się podstawowym źródłem wiedzy na temat działalności oddziału.

„Pamiętniki żołnierzy batalionu AK” opowiadają o zamachu na Kutscherę, na Koppego czy walkach „Parasola”, ale w inny sposób niż liczne książki i filmy, które na ten temat powstały. W tej książce po raz pierwszy zabierają głos sami uczestnicy tych legendarnych akcji i ich bliscy.

Obie pozycje wydała Fundacja Historia.pl, która ma zamiar kontynuować akcję „Książki dla Szpitali”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się