Niemcy bohaterem kolejnej edycji Festiwalu Literacki Sopot

Niemcy bohaterem kolejnej edycji Festiwalu Literacki Sopot

Niemcy bohaterem kolejnej edycji Festiwalu Literacki Sopot

Udostępnij

Jak podaje serwis Rynek-Ksiazki.pl, gościem specjalnym Festiwalu Literacki Sopot w 2023 roku będą Niemcy. W tym roku festiwal odbywający się w dniach 18-21 sierpnia w Sopocie poświęcony był literaturze irlandzkiej.

Organizatorzy Festiwalu Literacki Sopot zapowiadają, że przyszłoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 17-20 sierpnia.

– „Może wydaje się to trochę dziwne, że będąc w Trójmieście, nie zorganizowałyśmy dotąd edycji niemieckiej. Jednak z premedytacją odkładałyśmy ten temat, bo mamy tu silnie zakodowane myślenie o tej literaturze przez Güntera Grassa, ale też Stefana Chwina czy Pawła Huelle. Sama nie lubię rzeczy oczywistych, a wydawało nam się, że to wszystko jest już tak oczywiste, że jeszcze nie czas. Ale w pewnym momencie, kiedy zaczęło się ukazywać w Polsce dużo książek o tzw. terenach poniemieckich, czyli o Dolnym i Górnym Śląsku, Warmii i Mazurach oraz o Wolnym Mieście Gdańsk, to przyszedł odpowiedni moment. Widać, że autorzy zaczęli się tymi historiami jeszcze bardziej interesować. Potem uświadomiłyśmy sobie, że w Polsce wydaje się bardzo niewiele współczesnych niemieckich autorów. Tutaj przyszło z pomocą wydawnictwo Marpress, bo nas uświadomiło, co w tej literaturze jest ciekawe i co warto pokazać” – powiedziała Joanna Cichocka-Gula, dyrektorka festiwalu Literacki Sopot w wypowiedzi cytowanej przez Rynek-Ksiazki.pl.

źródło: Rynek-Ksiazki.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się