Wydawnictwo Jedność
 Dzień Flagi RP, Niepodległa

Dzień Flagi RP, Niepodległa

Niepodległa dla wszystkich na Dzień Flagi

Udostępnij

Olimpijczycy i paraolimpijczycy opowiadają Polakom, dlaczego kibice, Mazurek Dąbrowskiego, a w szczególności Polska Flaga są tak istotne dla polskich sportowców. Historię o tym jak „biało-czerwona” porusza serca reprezentujących Polskę zawodników opowiada dla "Niepodległej" Adam Małysz.

   
    
„W stulecie odzyskania niepodległości świętujemy przez cały rok i tak przez cały rok możemy wywieszać polską flagę. Nie ma bardziej uniwersalnego symbolu, który łączy wszystkich Polaków niż nasze barwy narodowe” – powiedział Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. „Chcemy, żeby każdy z nas, każdy kto czuje się Polakiem pamiętał, że to dzięki niepodległości, którą odzyskaliśmy 100 lat temu, dziś możemy wywieszać „biało-czerwoną”. Możemy ją wywieszać dla naszych bliskich, dla naszych sportowców – dla wszystkich, których chcemy uhonorować” – dodał Kowalski.

Nowy spot „Niepodległa dla wszystkich na Dzień Flagi” został przygotowany we współpracy z Marią Andrejczyk, Alicją Czyżowicz, Magdaleną Głodek, Justyną Śmietanką oraz Wojciechem Makowskim, Piotrem Małachowskim i Rafałem Wilkiem. Narratorem majowej kampanii został Adam Małysz, mistrz świata i medalista olimpijski w skokach narciarskich oraz kierowca rajdowy. Wszyscy zaangażowani sportowcy wystąpili bezpłatnie w kampanii „Niepodległej”.

Biuro Programu „Niepodległa”, które jest centrum obchodów stulecia odzyskania niepodległości, zaprasza swoim spotem wszystkich Polaków do wywieszania flagi oraz do dzielenia się w mediach społecznościowych zdjęciami z wywieszonymi flagami i do udostępniania spotu wszystkim znajomym.

Spot można obejrzeć na https://facebook.com/niepodlegla1918, na https://youtube.com/niepodlegla1918 oraz na stronie obchodów https://niepodlegla.gov.pl.
    
    
Spot „Niepodległa dla wszystkich na Dzień Flagi” jest częścią obchodów stulecia odzyskania niepodległości i jednocześnie podsumowuje kampanie Narodowego Centrum Kultury i grupy Lotos o poszanowaniu flagi oraz kampanię PKN Orlen, również zapraszającą do wywieszania flagi.

„Wszystkie spoty przygotowane w ramach Programu „Niepodległa” wzajemnie się uzupełniają, stanowiąc spójny komunikat dla Polaków - Każdy może świętować ważne dla niego wydarzenia wywieszając flagę, ale jednocześnie powinniśmy okazywać jej należny szacunek ze względu na wartości, które reprezentuje” – podkreśla Jan Kowalski.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się