Ogólnopolska Izba Księgarń
Noc Bibliotek 2018

Noc Bibliotek 2018

Noc Bibliotek 2018 - "RzeczpospoCzyta"

Udostępnij

IV wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 r.  Zapraszamy biblioteki do zgłoszeń,  a czytelników do odwiedzin!
Hasło tegorocznej akcji to "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski czytamy świetną polską literaturę, oglądamy ilustracje polskich twórców, twórczo poznajemy polską historię, sztukę, przyrodę... Mamy nadzieję, że tym hasłem zainspirujemy Was do wielu niekonwencjonalnych działań

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary i groza.  Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni. 

W ubiegłrocznej edycji akcji wzięło udział ponad 1300 bibliotek! W całej Polsce odwiedziło je kilkaset tysięcy ludzi. 

Zapraszamy wszystkie biblioteki: publiczne, szkolne, pedagogiczne, wyższych uczelni, przedszkolne, parafialne, klasztorne, muzealne, szpitalne, więzienne, instytutów naukowych i instytucji, a także wszelkie inne miejsca, w których można skorzystać z księgozbioru i poczytać na miejscu / pożyczyć do domy książki. Od najstarszych książnic, po szafy z książkami w remizach strażackich. (Z ważnych względów możliwe jest zorganizowanie Nocy w innym, zbliżonym terminie, np. w szkołach w piątkowe popołudnie/wieczór).

ZGŁOSZENIA BIBLIOTEK do akcji trwają do 9 czerwca na stronie: nocbibliotek.org/rejestracja (Wszystkie biblioteki rejestrujące się do akcji otrzymują loginy i hasła, które pozwalają do dnia akcji aktualizować plan wydarzeń na mapie akcji). 

Aktualna MAPA BIBLIOTEK biorących udział w akcji wraz z programem lokalnych wydarzeń: nocbibliotek.org/mapa

Dla 1600 bibliotek, które jako pierwsze zgłoszą się do akcji, przygotowujemy paczki z materiałami edukacyjnymi związanymi z tematyką i ideą akcji oraz materiały promocyjne - plakaty, ekslibrisy, zakładki, gry. 

Kilkaset pomysłów na Nocne działania czytelnicze zamieszczamy dla Was w zakładce Półka z pomysłami - sięgajcie i działajcie :-).


Ruszyły zgłoszenia do akcji 2018!

Biblioteki publiczne, szkolne, pedagogiczne i wszelkie inne zapraszamy do udziału w IV już edycji akcji Noc Bibliotek.

W tym roku ogólnopolska akcja odbędzie się w sobotę 9 czerwca. Czekamy na Was: nocbibliotek.org/rejestracja

Szczegóły dotyczące hasła i tematyki akcji oraz wsparcia dla bibliotek już wkrótce. 

Mapa bibliotek w akcji: nocbibliotek.org/mapa


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się