Noc Literatury w Pradze. Spotkania z Jackiem Dukajem

Noc Literatury w Pradze. Spotkania z Jackiem Dukajem

Noc Literatury w Pradze. Spotkania z Jackiem Dukajem

Udostępnij

We wtorek i środę w Pradze spotka się z czytelnikami Jacek Dukaj. Jego powieść Lód została przetłumaczona na język czeski przez Michalę Benešovą i Michaela Alexę. Autorzy przekładu za swoją pracę otrzymali w kwietniu najbardziej prestiżową nagrodę literacką w Czechach, Magnesia Litera. W spotkaniach weźmie też udział Michala Benešova.

Dziś Jacka Dukaja będzie można posłuchać o godz. 18.00 w księgarnio-kawiarni Božská Lahvice (Bílkova 122/6, Praga 1). Wieczór autorski z udziałem pisarza i tłumaczki poprowadzi Přemysl Krejčík.

Środowe spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w siedzibie Zakonu Kawalerów Maltańskich (Velkopřevorské nám. 4, Praga 1).  Fragmenty Lodu przeczyta aktor Michal Lurie.

Michala Benešová, w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND przybliżyła czeskim czytelnikom także reportaże Izrael już nie frunie oraz Irak. Piekło w raju Pawła Smoleńskiego (2013 i 2015, obydwa w duecie z Lucie Zakopalovą), Toast za przodków Wojciecha Góreckiego (2017), Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia Witolda Szabłowskiego (2017), Modlitwę o deszcz Wojciecha Jagielskiego (2018), a także Cwaniary Sylwii Chutnik (2014), Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyny Bednarek (2017) i Króla Szczepana Twardocha (2020).

O wyróżnieniu dla "Lodu" w wersji czeskiej pisaliśmy TUTAJ.

Więcej o spotkaniach na FB.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się