Trwa nabój do kolejnej edycji Wyszehradzkich Rezydencji Literackich

Trwa nabój do kolejnej edycji Wyszehradzkich Rezydencji Literackich

Trwa nabój do kolejnej edycji Wyszehradzkich Rezydencji Literackich

Udostępnij

Od 15 września do 15 października 2022 roku trwa nabór do kolejnej edycji programu stypendialnego dla pisarzy, poetów, tłumaczy literatury, krytyków, eseistów i dziennikarzy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Stypendium obejmuje pobyt w wybranym mieście oraz miesięczne stypendium w wysokości 1300 Euro brutto (Kompaktowa Edycja Wiosenna) lub 2,400 Euro brutto (Standardowa Edycja Jesienna) oraz wsparcie ze strony Instytucji Goszczącej w przygotowaniu pobytu, organizacji spotkań literackich, wywiadów i warsztatów, a także nawiązywaniu kontaktów z wydawcami i krytykami literackimi.

W tegorocznej edycji własne projekty może realizować 32 rezydentów literackich w jednym z dwóch terminów: 1 maja – 12 czerwca (kompaktowa edycja wiosenna) bądź 1 września – 30 listopada (standardowa edycja jesienna).

Każda z instytucji goszczących organizuje dwa pobyty dwóch czteroosobowych grup rezydentów z każdego z krajów, którzy pracują nad indywidualnymi projektami, a także biorą udział w imprezach literackich organizowanych przez instytucje goszczące.

Program realizowany jest przez cztery instytucje goszczące z krajów V4: Institut umeni w Pradze, Petőfi Irodalmi Múzeum w Budapeszcie, Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie i Literárne informačné centrum w Bratysławie. Stowarzyszenie Willa Decjusza jest koordynatorem całości.

O stypendium w ramach Wyszehradzkich Rezydencji Literackich można ubiegać się poprzez system aplikacyjny, który jest dostępny TUTAJ.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się