Nominacja do Mądrej Książki dla "Wielkich naukowców"

Nominacja do Mądrej Książki dla "Wielkich naukowców"

Nominacja do Mądrej Książki dla "Wielkich naukowców"

Udostępnij

Książka „Wielcy naukowcy” Marcina Jamkowskiego została nominowana w konkursie „Mądra Książka Roku 2019” w kategorii Książki dla dzieci. Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Jagielloński.

„Konkurs ma na celu zmotywowanie wydawców i autorów do dbania o najwyższy poziom literatury popularnonaukowej wydawanej w języku polskim. Marka przyznawana corocznie najlepszym publikacjom, jest drogowskazem dla czytelników i pomocą w ich księgarskich wyborach, a dla autorów i wydawców pożądanym potwierdzeniem wysokiego poziomu ich dzieł” – czytamy na stronie internetowej konkursu.

- Cieszę się z docenienia naszej książki – mówi Lucyna Rurarz z wydawnictwa Dwukropek. – Wydając książki, dbamy nie tylko o ich wysoki poziom edytorski, ale również o wyjątkową treść, która w sposób atrakcyjny wprowadza młodego czytelnika w opisywaną historię.

Tak właśnie jest w nominowanej książce „Wielcy naukowcy” Marcina Jamkowskiego i Macieja Szymanowicza. Pozycja ukazała się w serii Wielcy ludzie obejmującej cykl książek dedykowanych wybitnym postaciom, których nazwiska zapisały się w dziejach świata. Trzeci tom serii – „Wielcy naukowcy” – przedstawia sylwetki ponad trzydziestu słynnych ludzi nauki i ich wspaniałe dokonania.

Były redaktor naczelny National Geographic Marcin Jamkowski, dziennikarz i podróżnik, przybliża w niezwykle interesujący sposób osiągnięcia zarówno ludzi starożytności, jak i wybitnych umysłów czasów nowożytnych. Młodzi czytelnicy w przystępny sposób odkryją m.in. prawo wyporu i grawitacji, pierwiastki, spojrzą na Układ Słoneczny z Galileuszem i Mikołajem Kopernikiem, a z Karolem Darwinem zgłębią prawo ewolucji.

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone w maju br.

Lista nominowanych książek: http://madraksiazkaroku.pl/nominacje/

Marka wydawnictwa „Dwukropek” należy do Grupy MAC S.A., która od 30 lat wydaje podręczniki, materiały edukacyjne, a od 2015 roku również książki do czytania dla dzieci.

Więcej informacji o książce: http://www.dwukropek.com.pl/ksiazki/wielcy-naukowcy/

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się